| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mé předporodní peripetie - doplněno o porodní a poporodní část!

Když už jsme u toho slovíčkaření - porodit jinak, než je zvykem = nadstandard? Je zvykem dělat nástřih hráze, takže aby mi ho neudělali, musím si připlatit, protože se jedná o nadstandard?
Johanka bojovala za něco, co by mělo být naprosto samozřejmé. Chci porodit v porodnici, vyberu si ji a porodím v porodnici. Chci porodit v porodním domě, vyberu si ho a porodím tam. Chci porodit doma, vyberu si porodní asistentku a porodím s ní doma. Pokud jsem svéprávná, můj gynekolog nemá námitky (mám na mysli odborné, nikoliv že "se mu to nelíbí"), proč bych nemohla porodit podle svého výběru, samozřejmě pod odborným dohledem?
Já doufám porodím během několika málo dnů taky doma, mám k tomu své důvody (jeden z mnoha - při návštěvách v porodnici jsem trnula hrůzou, když jsem na chodbách viděla postýlky s novorozenými miminky a mezi nimi posedávaly prskající a kašlající navštěvy). Nevím, jestli je to pro nás pohodlnější, spíš ne, ale rozhodně mi to připadá ohleduplnější k miminku. Přesto neobviňuju maminky, které se rozhodnou porodit v nemocnici, nepřesvědčuju je, aby to nedělaly a nenazývám je "nezodpovědné". Svobodně se rozhodly a jistě k tomu měly své důvody - stejně jako Johanka nebo já máme své důvody, proč chceme porodit doma.
Johanka bojovala za odstranění jedné z mnoha absurdit našeho zdravotnictví. Bojovala za další maminky, které se rozhodnou porodit doma, protože bez boje (sezením v koutě) ještě nikdo ničeho nedosáhl...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.