No, MartiV...nevím nakolik máš pravdu. Jsem imigrant v Kanadě, pár let jsem tu učila ESL (English as a second language) a nikde jsem nenarazila na to, že by někdo "zakazoval" rodičům imigrantům mluvit na dítě anglicky . V rámci své praxe jsem prostudovala i pár příruček pro učitele vydané imigračními a jazykovými vládními organizacemi. Ano, ve většině tyto publikace doporučují používání mateřského jazyka v rodině, ale hlavním důvodem (pokud se správně pamatuji:)) bylo hlavně prosazování multikulturality a pozitivní efekt na celkový rozvoj učebních schopností, které dvojjazyčnost přináší.
Navíc mám dítě v jeslích, kde kromě ředitelky není nikdo ze zaměstanců rodilý kanaďan, takže jejich angličtina je občas mírně řečeno "zajímavá". Nikterak mě to ale netrápí...věřím že dětský mozeček má velké kapacity a schopnosti korekce.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.