| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč jsi zlý?

Ja jsem to schvalne vytrhla z kontextu, mam jiz totiz zkusenosti s tim jak lide ctou. Vezmou si z toho jen to, co chteji.
Resime podobny problem ve skolce u mych deti. Maji tam hyperaktivniho chlapce s agresivnim chovanim, ale nemaji individualniho pedagoga.
Nekdy se bojim vlastni deti do te skolky poslat, ucitelky i kdyz skvele nejsou schopne uhlidat, zda tento chlapec nestrci treba jine dite ze schodu (jiz se stalo).
Muj syn ma take problemy velike, nastesti (nanestesti) je hypoaktivni typ. O to vice je ale jeho handicap skryty a pozornosti se mu dostava minimalni (hyperaktivni deti se jiz o vytizeni pozornosti pedagogu postaraji).
Jenze on by prave pozornost potreboval stejne zvysenou jako deti hyperaktivni, pak se slovne (ale slusnymi vyrazy, jen zvysenym hlasem a oslivym tonem) vybije pri mem prichodu do skolky. Jakmile opustime zdi skolky je normalni (ani nadmerne tichy, ani agresivni).
Kdyz jsem se radila s psychologem a neurologem, proc tak "spatne" reaguje na muj prichod do skolky, rekli toto:
To je typicky projev chovani ditete s jeho problemy. Ve skolce, ve skole si hraje v tichosti, vzadu, do prace se nezapojuje, ale nevyrusuje. Dite ma v pritomnosti rodice nebo doma pocit absolutniho bezpeci a vi, ze at Vam rekne cokoli, jakymkoli tonem, stejne ho budete mit rada. A potrebuje dat pruchod svym pocitum.
Vim, co mi dalo starosti a behani kdyz jsem chtela chodit do ruznych kurzu (grafomotorika, rehabilitice). Neumim si predstavit, jak s hypoaktivnim ditetem dosahnout toho, aby se mu ve skole venovali. Navic pokud mate sklony k dispraxii a k dalsim dis, tak je to pro nej jeste obtiznejsi.
Take nekdy zkousi byt agresivni, take zkousel valet se po zemi na ulici, ale zde nepopularnimi metodami :) jsem toto nezadouci chovani odstranila. Samozrejme se nekdy popere se svou sestrou, ale to je asi normalni. Je pravda, ze nikdy nebyl hyperaktivni, takze nemohu soudit zda by mi toto proslo u ditete hyperaktivniho.
Ze skoly prave kvuli "nekompenzovanym" hyperaktivnim detem ma dost strach (v zari to vypukne).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.