| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Prázdniny ťukají na dveře

jestli jde využít tu možnost zde psanou - dát se dohromady s třemi maminkami a vzájemně si po týdnu pohlídat děti. Jednou mě kamarádka požádala, zda bych jí 4 dny nepohlídala syna /museli s manželem odjet/. Řekla jsem, proč ne. Byl stejně starý jako můj syn - 6 let, znal nás, žádný problém. Jenže jsem si neuvědomila, že každá z nás vychovává děti jinak. Já mám ještě mladšího syna a starší dceru. Má kamarádka má jen jedno dítě. Její chlapec je hodný, ale samotářský, nerad chodí ven a je zvyklý, že se mu všichni max. věnují. Vůbec není samostatný.
Po mých dětech vyžaduji maximální možnou samostatnou. V 6ti letech musel být schopen se sám obléknout a vybrat si k tomu i patřičné věci.
Jídlo se u nás praktikuje tak, že hlavní jídlo /snídaně, oběd, večeře/ jíme společně u stolu v jeden čas, svačinu udělám pro všechny děti a ty si ji berou podle chuti, pití mají v termosce s čerpadlem a pijí podle potřeby. Kdo dopije, nahlásí a já udělám další pití.
Tak např. jsem řekla, co bude k obědu /abych měla jistotu, že to není jídlo, které nejí/. Šli jsme jíst a on řekl, že zrovna nebude, protože nemá hlad. No dobře. Já nenutím děti jíst. Jen jsme dojedli a vše jsem uklidila, přišel, že chce jíst. I na to jsem připravená. Vzala jsem oběd a dala do mikrovlnky. Po ohřevu mi sdělil, že zrovna tohle nechce, že chce chléb. Tak to tedy ne, hlavní teplé jídlo prostě sní. A tohle bylo s jídlem pořád. Chceš chléb s tímhle sýrem? Jo. Sotva to měl připravené, tak : já tohle nechci, chci tamto." S pitím to bylo hrozné. "Teto, tys mi nedala napít". Já na to: řekla jsem Ti přece, jak to tady funguje, napij se, kdy chceš, tady je termoska. Jenže maminka se mě na všechno ptá a pití mi dává.
Kamarádce jsem všechno vysvětlila, co bylo, jak bylo, proč bylo. A jí se zdálo, že chudák u nás trpěl, protože jsme kolem něj neskákali.
Takže ten model, hlídat si děti mezi cca 4 kamarádkami navzájem, bych nikdy neudělala. To by nebyla zábava, ale galeje - málokdy je možné se strefit do stejného přístupu k výchově.
Na týden si beru kluky mé sestry /12 a 4 roky/ a holčinu bráchy /2 roky/ a je to super. Všechno je stejné, jako když mám doma jen ty své, jen jídla je potřeba trochu víc. Těžko říct, proč s jedním kamarádky to nešlo, ale s třemi navíc jo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.