Lukaši, ještě ad 1). Asi o těch nepravidelných polohách plodu plácla jsem z nepozornosti blbost, psal jsi asi o rotaci miminka během porodu, ne o jeho výchozí poloze. Za to se omlouvám. Ale ta historická argumentace mi připadá divná. Přece jestli pramene pro takovou studii pochází z lékařských zápisů, tak o „přirozeným porodu“ nejde mluvit. Lékařský vedený porod od 17. st. měl předepsanou pozici na zádech a léky se také používaly. Jestli pramene jsou záznamy pitev žen, které rodily i bez lékařského dohledu a zásahu, dá se z jistotou mluvit, že komplikace přišly během porodu a v současné době by nebyly diagnozované včas? Studoval jsi tu historii porodnictví sám a vážně?
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.