| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak vybrat kočárek?

Článek je skvěle napsaný a přímo vybízí k připsání dalších zkušeností, takže tak činím, zvláště proto, že mám částečně jiné názory.

Bylo nám doporučeno koupit si dobrý hluboký kočárek z druhé ruky a potom dobrý nový sporťák. Koupili jsme tedy z druhé ruky hlubokou Inglesinu (tuším typ Vittoria, nebo Sofia??) a s ní jsme byli spokojení maximálně. Ač jsme původně chtěli nafukovací kolečka, což kupovaný kočárek neměl, nakonec jsme byli naprosto nadšení z úzkých nenafukovacích. Hlavně proto, že je kočárek s nimi nádherně uzounký a projede opravdku každými dveřmi, což jsem ocenila, když byl syn malinkatý. Kočár před obchodem prostě stát nenechám, a tak jsem byla ráda, že jsem si ho mohla vzít bez problémů s sebou všude, krásně projel kamkoliv.
Jinak je Inglesina hezky prostorná, jezdili jsme s ní do 9 měsíců i přes zimu s fusakem a velmi jsme ocenili polohování zad, které se ovládá zepředu zvenku kočárku. Košík má kovový a vejde se tam dost, dostali jsme tam i 3 balíky plenek. Potah se dá obrat a vyprat v pračce sakumprásk, z kočárku zůstane holá plastová vanička, pár kovových oblouků a podvozek. Díky plastové vaničce dovnitř absolutně nefouká, mimi je schované líp než v jakékoliv textilní tašce v kombinovaném kočárku.
Takže hluboké kočárky od Inglesiny doporučuju vřele, do kombinace Magnum bych nešla, podle zkušeností jiných maminek jsou jako sporťák nevhodné, jsou moc vysoké.

Sporťák máme trojkolku Quinny 3XL Freestyle Comfort a zatím jediná moucha, kterou jsem na ní našla je cena (cca 13 tisíc) a vlastně též váha (asi 15 kg), ale ta mi nevadí, kočárek nezvedám, MHD tu nemáme. Díky otočnému přednímu kolečku je ovladatelný neuvěřitelně lehce, lze jej otočit na místě jednou rukou o 360 stupňů. Takže se s ním dá výborně manévrovat, kolo se dá zaaretovat pro jízdu v horším terénu nebo ve sněhu. Kočár je doslova a do písmene vychytaný, z boudičky se odepínáním různých částí potahu a překlápěním dá udělat několik variant podle potřeby, záda jdou položit téměř do roviny (asi 160 stupňů), nožičky zvednout. Pásy jsou pětibodové (pro našeho kaskadéra naprostá nezbytnost), madlo jednoduše vyklápěcí, rukojeť polohovací (dost i pro chlapa, co má skoro 2 metry). Brzdy jsou dvě, nášlapná a ruční na rukojeti - ta je výborná na přibržďování při jízdě z kopce - v zimě na ledovici z kopce kočár díky brzdě držel jak přibitý a já v kluzkých botách visela na něm. Korba se dá přehodit oběma směry a v obou případech je kočár stále výborně ovladatelný.
Chtěli jsme robustní konstrukci, která vydrží a zatím to vypadá, že fakt vydrží všechno, kočárek rozhodně nešetříme. Kupovat golfky se vůbec nechystáme, navzdory své váze se kočárek dá ovládat velmi lehce, takže se "řidič" vůbec nenadře a jak už jsem psala, do MHD kočár nezvedám, takže ani proto nepotřebuju lehčí variantu.
Takže pokud vás netlačí cena a váha, každopádně doporučuju.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.