| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak vybrat kočárek?


Milá Jani, původně jsem chtěla napsat obecně o svém kočárku, ale dovolím si zareagovat na tvůj příspěvek.

Na popud manželových rodičů jsem si jela vybrat kočárek do Polska a to dokonce na tržnici. Měla jsem docela přísná kritéria a náš kočárek splnil téměř všechna. Kočárek jsem si vybrala na tržnici, ale pak jsem si nechala vytáhnout jiný přímo z auta, ještě kompletně zabalený. Hned z počátku podotknu, že jsem se do našeho kočárku prostě nezamilovala, ale vím, že je funkční. Přesto mi moje rozmarnost velí koupit si pro druhé mimi značkový kočárek z druhé ruky. Ale kdo vidí náš kočárek polský, ten mi říká, ať se ho nevzdávám.

1. Bez záruky. Mám na kočárek 1 rok záruky. Mám zaruční list. U toho samého prodejce kupovala kočárek švagrová před 3 lety. Je tam stále. Že může zmizet, to může, ale i obchody v ČR se ruší. Zatím jsem nepotřebovala záruky využít, ale švagrová před 2,5 lety ano, měla dvojčata a kloub na rukojeti nevydržel váhu dvou krásných malých pánů. Do týden měli nový díl.

2. Bez servisu. viz 1

3. Bez atestu. Nevím, atest možná nemá, ale jak sleduju kočárky, tak mají z 90% stejné díly. Stejně jich většinu vyrábí jedna firma, v Čechách se max. montují.

4. Kočárek skládám téměř denně sama do našeho malého Clia a to během minuty. Narozdíl od některých značkových kočárků se nám tam vejde celý, vč. koleček. Majitelky některých značkových kočárků musí část kočárku vozit na zadní sedačce, to my rozhodně nemusíme.

5. Nikdy se náš kočárek nepřeklopil. Kočárek je široký, prostorný, lehky, ale stabilní. Jezdili jsme s ním po lese, po kopcích, závějemi. Dcera se v něm v kšírách pohybuje, vyklání, stojí, klečí a kočárek se ani nehne.

6. Kolečka nám opravdu při první cestě odpadla. Ale jen je stačilo znovu nasadit, utáhnout u nich něco a od té doby ani jednou.

Přidám pár svých bodů:
7. Má velká kolečka, mohla být i nafukovací, ale protože pod každým kolem je kovová pružina, neřešila jsem to.

8. Má částečně snímatelný potah, ale nikdy jsem to nepotřebovala, protože látka je z nyní hodně používaného materiálu, který stačí otřít.

9. Má tu vaničku pro malá miminka i s vnitřní odnímatelnou stříškou (když jsem v dešti dceru vyndávala z kočárku, nezmokla mi). Vanička má pevná záda, ale pevnou desku lze ze dna vyndat a vznikne měkčí vanička.

10. Je polohovatelný. Má základní polohu, polohu na sezení a polohu mezitím.

11. Slída je schovaná v zipu na stříčce. Nevyhoda je, že zadní část kočárku mokne (slída se přetáhne jen přes přední část). Nikdy do kočárku neteklo, ale látka trošku navhlne. A nemá okýnko. Sice tedy do kočárku neprší, ale nedá se s miminkem komunikovat.

12. Rukojeť je polohovatelná.

13. Po úpravě na sportovní kočárek, kdy se odepnou lehce některé části, objeví se část kočárku, kde má dítko nožky, tam je igelit, který zatím bez šrámu vydržel divočení dcerky. Také ta část, kde se dcera drží vepředu při sportovní úpravě je s igelitem, který také zatím drží bez problému. Také část pro nožičky je polohovatelná.

14. Kočárek má pětibodové zapínání, ale nevyužívám ho, dcera potřebuje více volnosti. Má kšíry.

15. Košík je prostorný, celkem přístupný, unesl i tašky plné minerálních vod ve skle.

16. Kočárek není těžký. V porovnání s kočárky mých kamarádek mám asi nejlehčí (myslím ve stejné kategorii).

17. Stál 4.500,-, protože jsem byla líná nechat si vrátit na hranicích DPH, což prý lze.

18. Nevýhodné jsou brzdy, jsou tedy na všech 4 kolečkách, ale zvlášť a jen zazadu; když je rukojeť za boudou, tak lehce přístupné. Dvě brzdy ale spolehlivě kočárek udrží i ve větším kopci.

19. Barva nikdy nevybledla a to stával hodně na sluníčku i dešti.

20. Má v boudičce chráněné igelitové okénko. Někdy jsem měla pocit, že jím teče, ale v poslední době se mi to nepotvrdilo.

21. Nevím jak jiné kočárky, ale když je rukojeť za boudou, hůře se s ním manipuluje. Ale je to asi pružinami, které lze zablokovat a kočárek potom nepruží na všech 4 kolech.

22. Velký nešvar: mírně rezatí. Kolečka tedy vůbec, ale cvoky na potahu.

23. Má rozepínatelný vrchní potah, celkově odepínatelný vrchní potah na vaničce, má pruh chránící dítě před větrem.

24. Rukojeť se dá přehodit (to jsem již naznačila v předcházejících bodech).

Jestli vás zajímá ještě jiný detail, napište.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.