| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ekzém aneb dejte homeopatii šanci III. - homeopatické léky

Omlouvám se i já, nejsem stále na Internetu a není obvyklé, abych vedl s někým odbornou diskusi. Teď nevím, zda to má cenu, ale nějak to budu muset ukončit.

Vaše srovnání atomů, jež jsou různorodé pro různorodost "přírodnin" či povah lidí uznávám do té míry, že chemické prvky jsou různorodé a sestavení látek, hmoty je také různorodé. Nicméně je možné, že jako biochemik budete tvrdit, že organizmus člověka je přeci (více-méně) složen ze stejných chemických prvků. Přesto žádný jedinec není zcela stejný ani podobný a dokonce ani dvojčata nemají shodné povahové rysy a genetikům se nedaří vyklonovat zcela totožné - fyzicky i případně psychicky jedince. Originalita jedinečnosti "všeho" nemůže stát a "padat" s různorodostí atomů chemických prvků aniž bychom netvrdili, že různorodost atomů je závislá na různorodosti nukleonů a elektronů. Shodné atomy, které také podle Vašeho vyjádření neexistují, protože známe 116 prvků, z toho asi 96 přírodních tedy v naší diskusi zaměníme za různorodé atomy. Různorodost atomů chemických prvků je dána, jak známe ze školy počtem nukleonů, přesněji p+, no a e- či jejich konfigurací, hlavním a vedlejším kvantovým číslem či magnetickým spinem a pod. elektronů v elektronovém obalu. Jenže co činí např. nukleon či elektron elektronegativnějším, co působí na různé vlastnosti elektronů atd? Např. fotony a dva lehké kvarky u elektronu. O tom, jak to může fungovat, tedy přes tzv. managerské částice - gluony u nukleonů a bosony u elektronů jsem se zmiňoval tuším na počátku. Podobnou vědeckou diskusi vede i fyzik Karamopolis nebo Josipf Kleczek a o něm jistě neprohlásíte, že "byl za školou".
Také na Přírodovědných fakultách se studuje kvantová mechanika a fyzika elementárních částic. Pokud by platilo tvrzení, že pouze chemické prvky a působení tepla či tlaku a pod. odpovídá za druhovou rozmanitost a kvalitu "všeho", pak civilizace nesmyslně investuje do výzkumu těchto nejmenších částic a jejich studium je vlastně zbytečné.
Srovnání Celaskonu s kyselinou l-askorbovou (vitamínem C) z Vašeho pera pokulhává za fakty. Je pravda, že pomeranč z naší diskuse obsahuje celou řadu i podpůrných látek (pektiny, vitamín P - rutin, citrin, hysperidin...), ale některé multivitamíny tyto látky obsahují také a přesto, jak bylo vědecky prokázáno, také zkušenostmi lidí, Celaskon (jiné chemicky uměle vyrobené preparáty, např. z ropy) nepůsobí tak všestranně a intenzivně, jako přírodní ekvivalent, vlastně původní látka, kterou chemici kopírují. Vitamín C vzniká v rostlině zcela jinou přirozenou cestou, od "půdy přes vodu, Slunce, okolní ekosystémy" a tudíž elementární částice, kterým Vy nepřidáváte větší důležitost, pochází z různorodých zdrojů, které samy vznikaly různorodým ekologickým, (během metabolizace a jiné přeměny se uvolňují také elementární částice, mohutně při působení UVA či jiného elektromagnetického pole. Chcete-li, fyzikálně-chemickým způsobem např. energeticko - hmotnou přeměnou organických látek v ekologickém řetězci. Ropa není vitamínem C a "poskládáme-li z ní sacharidové látky a z nich druhotně vitamín C, jde pouze o Vámi zmiňované puzzle". Složené ze stejných prvků i konfigurace v atomech molekul, dokonce lze "pod fyzikálně-chemickým" tlakem přimět molekuly, aby měly obdobné vlastnosti. Ale není možné vytvořit z kopie originál. Kdyby to bylo možné, pak mají pravdu politici a menšina odborníků, že lze vyrobit uměle třeba Biosféru, vždyť známe chemické prvky, reakce, vazby... V tom případě pak "Příroda" hazardovala s vynaloženou energií a hmotou,a proč, (viz. tzv. hadronová či leptonová éra po Velkém třesku, nebo vlnové částicové působení přírodnin a organizmů na okolí) aby v evoluci vytvořila miliardy a miliardy originálních jedinců různorodých skupin anorganické i organické přírody, řádů, rodů, tříd, podtříd, čeledí či druhů i poddruhů organizmů, když stačilo čekat na Člověka, který dokonce studuje způsoby, až zničí svou exploatací Geoekosystém, že vyrobí nový. Třeba z ropy...

Poslední srovnání - budeteli mít příležitost, odtrhněte kvarky a fotony z nukleonů a elektronů a ( možná to vzhledem k zábranám v podobě klasického dívání se a ověřování výzkumu elementárních částic potrvá dlouho) učiňte odbornou analýzu z toho, co zůstalo a zda mají atomové částice shodné vlastnosti jako měly před tím. Pokud ne, jistě si v laboratoři poradíte, když atomové částice "poskládáte" z kvarků či fotonů (tachyonů - viz. britští vědci) z atomů jiného (stejného) prvku. Bylo už totiž mnohokráte vědecky prokázáno, že každá částice, natož částice, z nichž je ta vyšší složena, má jistou vlnovou, resonanční amplitudu, která je odlišná, originální i u dvou týchž stejných prvků, třeba vápníku z mléka, calcitu - vápník jako vápník?, i u dvou vápníků z jednoho zdroje. Ověřte si to či začněte studovat elementární částice. Možná pak budete muset přehodnotit svůj názor na výlučnost atomů a molekul.

Já si samozřejmě nepřeju, aby klasická chemie či medicína nebo Newtonová fyzika zanikla. Spíše mi jde o to, aby do ní dostatečně pronikaly i jiné pohledy a alternativní výzkumy či se aspoň odborná veřejnost dokázala pozastavit nad fenoménem většinového účinku akupunktury či homweopatie nebo trochu prostěji, nad věčnou otázkou, jak může Vesmír existovat. Ať již jste přesvědčen či jen věříte klasickému vědění, i tak se bude věda, díky experimentům, badatelům i serióznímu alternativnímu i klasickému výzkumu vyvíjet dál, budou-li vědci, učitelé a propagátoři ctít jiné pohledy a chtít se o nich přesvědčit. To, že Vám uznávám možná větší znalosti z toho či jiného oboru neznamená, že musíte mít pravdu. I Albert Einstein chodil za školu, měl špatné známky z fyziky i chemie a neprospíval z matematiky a přesto víme, jak se proslavil. Myslím si, že vědět hodně je dobré, ale znát, nebo alespoň tušit podstatu fungování světa je mnohem více. Nechte si svůj názor, já svůj a čas ukáže, kdo se více přiblížil pravdě.

S pozdravem Luděk Janouch
ekolog - pedagog

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.