| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Těhotenství a cestování

Na tvem miste bych urcite k mori jela. Je to pro pristich 16-20 let posledni dovolena, kterou si uzijete v klidu sami dva. Jen bych se bala toho, ze se behem prvniho trimestru muzou objevit nevolnosti (nemusi to byt od zacatku) a ze by sis pak nemusela dovolenou tak dobre uzit. Ale co, lepsi dovolena s nevolnostmi a bez chobotnicek a jinych naminek, nez vubec zadna. Riziko potratu bych neprecenovala, pokud jsi dosud zadny nemela a nemela jsi ani problemy otehotnet; vzdyt donedavna v tomhle obdobi o svem tehotenstvi polovina zen jeste ani nevedela.
Ja jsem mela prvni tehotenstvi nacasovane tak, ze bych na letni dovolenou k mori mohla jet az tak v 7. mesici. Jela jsem radsi na Sumavu a pak jsem toho dost litovala. Mam more moc rada a na tuzemske dovolene si neodpocinu tak dobre jako v zahranici. I kdyz na te Sumave bylo opravdu krasne, absolvovali jsme spoustu vyletu a lidi se na moje brisko smali, meli jsme jet radsi k mori ... a na Sumavu taky.

Samozrejme je nutne dat si pozor na hygienu a vyvarovat se prehrati, ale to bys musela i tady. Chorvatsko je na tom hygienicky podobne jako Cesko a mnohe "dovolenkove" zeme jsou na tom rozhodne lip. (V Cechach kuprikladu muzes v nekterych mistech tezko koupit neco mensiho k jidlu, co predtim nelezelo vedle neceho podezreleho majonezoveho nebo mekkosalamoveho, navic tu stale panuje obliba "dobre odlezeleho" jidla, kdezto ve Stredomori je samozrejmosti pripravovat jidlo cerstve atd.)

Co se tyce koupani, sama jsem u more v tehotenstvi nebyla, ale klidne bych se v nem koupala, jak by se mi chtelo. V bazenu jsem plavala az do pulky 9. mesice. Co bych urcite vynechala, je koupani ve sladke vode (rybniky, reky), ktera je hygienicky rizikovejsi; hlavne ke konci tehotenstvi, protoze to uz by se pripadna infekce nemusela stihnout do porodu dolecit.

Pro bezpecnost doporucuju urcite nezanedbavat prohlidky v poradne. Mimo jine gynekolog kontroluje, jestli se predcasne neotviras. To je dost dulezite, protoze to muze zpusobit predcasny porod nebo potrat, a pritom to neni citit, vubec nevis, ze se neco deje. Me se tohle stalo pri druhem tehotenstvi (to prvni bylo zcela bezproblemove) - po zimni lyzarske dovolene jsem prisla do poradny, doktorka se zdesila a sup, uz jsem lezela doma na neschopence s magneziem. Dopadlo to nakonec dobre. Ale to se te v prvnim trimestru jeste netyka. Tak jenom tohle nechat kontrolovat a vnimat sve telo a nepodcenovat jeho signaly.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.