| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak vybrat kočárek?

Ahoj, mam Graco Air 6 travel system, syn se narodil v USA a tento kocar jsem vybrala jako nelepe odpruzeny kocarek tohoto typu - jako jediny mel nafukovaci kola. V USA je travel system velice oblibeny, at uz jde o Graco, Evenflo, Eddie Bauer, ci cokoli jineho, princip kocaru je podobny. Novorozenci se obvykle vozi v naklapnute autosedacce, sedici deti v kocare. I v ramci Graca jsou drobne rozdily, napr. v moznosti uplneho sklopeni sedacky do roviny pro leh (muj kocar nelze dat do uplne roviny), ve vysce sedacky, zpusobu polohovani, kol a samozrejme samotne konstrukce a designu. Adamek se narodil v lednu a v kocarku jsme ho vozili ve fusaku a v kombineze, protoze je kocar oproti hlubokemu otevreny a fouka do nej i z pod boudy. Naklapnuti autosedacky jsme hodne vyuzivali je to velika vyhoda tohoto kocaru, kterou opravdu vyuzijete. Na jare (ve 3 mesicich) jsem nekolikrat vyrazila na prochazku se synem v autosedacce, abych pochopila, ze na prochazku po okoli se tento zpusob nehodi (v autosedacce se Adamek nemohl protahnout a delalo se v ni horko), v leze jsem ho sice mohla vozit primo v kocaru, ale obema nam vadilo, ze jede po smeru jizdy a nevidime na sebe. Koupila jsem tedy v Praze sportak s prehazovaci rukojeti, ktery sel uplne sklopit na lezeni. Ke Gracu jsme se vratili asi v 8 mesicich, kdy Adamka zacalo zajimat, co vidi pred sebou. Od te doby jezdi jen v nem, je pro nej pohodlny. Dokonce pohodlnejsi, nez sportak, ktery je lepe odpruzeny a pro me tezky tank. U sportaku jsem navic nasla mnohem vic nevyhod, nez u Graca - nohy si syn pokladal na kola (!) a hlavou po case dosahoval na boudu, takze byla nepouzitelna. Graco pro me splnuje funkci lepsich golfek - je lehky, ale jezdi lip nez golfky, ma velky nakupni kos a na rozdil od golfek se dobre ridi jednou rukou, kdyz uz mate chodce, ktery jde kam se mu zlibi, podperu nohou ma kocar vysoko nad koly..). Jedina nevyhoda je, ze Graco nedela u kocaru pevna zada, jsou tam jen takove vyztuze, ktere se pod zady lehce prohnou, na coz pediatri v CR praskaji vousy a pediatri v USA kaslou. Kocar je vsak schvaleny pro pouziti pro male deti, tak doufam, ze to snad nevadi. Take delka kocarku mi nevyhovuje uplne, v roce a pul konci Adamkovi operka hlavy u usi a pri spanku mu koukaji nohy ven, ale zalezi, co od kocaru cekate vy. Adamova sestrenice se v Gracu vozi (a spi) dodnes, kdy ji jsou 4 roky. Celkove jsem s nim spokojena, je lepsi, nez spousta drazsich a lepe vybavenych kocaru, ktere znam, dokonce s nim jezdim i v prirode po polnich cestach, prestoze mam bytelny nemecky sportak (ABC design pramy air set). Moznost naklapnuti autosedacky jsme vyuzivali dokonce tolik, ze jsme v ni Adamka vozili jeste nejakou dobu pote, co prerostl povoleny limit (66 cm, 9 kg pro snug ride car seat). V aute take zustane base, do niz se autosedacka jen klapne, coz je take jednodussi, nez ji pokazde pasat. Graco mam rada, doporucuji, ale kvuli pevnym zadum bych se mozna bliz podivala na Peg Perego Pliko. Jestli jde pouzit jako travel system nevim. Zdravim. Jana

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.