| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak předejít pokousání dítěte psem

V jednom příspěvku bylo uvedeno: Podle vyhlášky má být pes na vodítku a s košíkem. Tak proč ty, kteří tak své psy nevodí, nepokutovat, nebo nezavírat do vězení...

Malá poznámka: psi sami o sobě agresivní a útoční nejsou, pokud z nich takové jejich majitelé neudělají - na druhé straně, jak to bylo psáno v článku, je nutno taky děti vychovávat, aby věděly, jak se k cizím psům a v jejich blízkosti chovat. Pokud majitel ví, že má takového "zlého" psa, pak je to skutečně nezbytně nutné, aby ho měl na vodítku a s košíkem. Ale: Pokud by skutečně všichni majitelé psů měli své psy neustále na vodítku a s košíkem na hubě jak to navrhujete Vy a předepisují od úřednických stolů vydávané vyhlášky (vždyť děti jsou v dnešní době téměř všudě), pak i z těch nejmilejších psích ňoumů, zvyklých dříve ve štěněcím věku na děti kolem sebe, mohou také udělat naprosté vzteklouny právě v blízkosti dětí. Psí "logika" totiž bude taková: Dítě (děti) kolem mně = nepříjemné nasazení košíku, tahání za obojek, negativní nálada okolostojících (pes tohle dobře vycítí)... tudíž DÍTĚ = NĚCO NEGATIVNÍHO... jak asi bude pes reagovat na něco, co mu pravidelně bude přinášet nepříjemný zážitek???
Milá Evo, Vaše logika je logikou rodičů, kteří si nemyslí nic jiného, než že jejich ratolest má na světě privilegovanější místo, než ostatní tvorové a ani Vás asi nenapadne, že právě tento přístup akorát pěstuje ve společnost averzi a nadřazování dětí nad vše - i na úkor jiných. Pokaždé, když pes kousne dítě, je podle vás asi vinnen pes. Mě jako malého kluka kousl pes, protože jsem si za to mohl sám, neměl jsem na něj sahat, byl jsem varován, odnesl jsem si také následky. Ale byla to moje chyba. Že majitel nedal psovi košík?? Proč by měl? Kdybych věděl já, jak se k psovi chovat, tak by se to nestalo. Košík na tlamě psa totiž děti zbavuje děti a jejich rodiče zodpovědnosti za jejich vlastní chování, je to přece jednodušší prohánět se po tomhle světě, když všechny psovité šelmy v okolí budou mít tlamy za miniaturní mříží. Myslím, že o tohle Vám jde s vaším voláním po košících: zbavit se zodpovědnosti a následků, když si neumíte pohlídat své vlastní děti. Zodpovědnost by asi podle Vás měli mít pouze majitelé psů a jejich svěřenci...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.