| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Je vhodné spát společně s miminkem?

... vůbec bych si nedovolil o někom předpokládat, že něčemu nerozumí. Vy tomu očividně rozumíte a zdá se že víte jak se podobné statistické výzkumy dělají. Máte pravdu, že se musí srovnávat dva vzorky, ten který se zkoumá a srovnávací vzorek. Ve Skotsku jim opravdu vyšlo, že pro děti mladší 11 týdnů zvyšuje spaní s rodiči riziko SIDS.

Máte pravdu, že některé studie říkají, že spaní s rodiči není prevencí proti SIDS, ale některé to naopak potvrzují. Zeptejte se svého pediatra. Kterých je kolik a kterých je více, nevím, nejsem na to odborník.

ALE JE NUTNÉ TEDY NAPSAT CELÝ ZÁVĚR STUDIE, NE JEN ČÁST !!!!

To že napíšete, že spaní s rodiči zvyšuje riziko SIDS, je sice pravda, ale ne celá. TO PLATÍ JEN PRO DĚTI MLADŠÍ 11 týdnů. PROČ to tak je? Protože jim ve Skotsku ve věkové skupině nad 11 měsíců nevyšly žádné relevantní výsledky. Matematická statistika je vědní obor, který pracuje s pravděpodobností jevů. Málo jevů na tomto světě je s tak vysokou pravděpodobností, že by se o nich dalo říci, že je to jev jistý.

Protože vím, jak se podobné výzkumy dělají a sám jsem v podobných věcech udělal chyby (naštěstí jen v rovině teoretické, ve škole, kde to nemělo pražádný dopad na svět, tedy kromě mé známky), vím jak je důležité pečlivě vybírat vzorek kontrolní, zvažovat kolik dětí v něm bude etc. Nepodezírám skotské pediatry, že by to udělali špatně, ale mohu s velkou jistotou říci, že podobný výzkum může například v České republice vyjít poněkud jinak.

Naopak se mi zdá, že Vy nejem mne ale i ostatní zde považujete za naprosté hlupáky, když tvrdíte, že pokud 1/3 dětí zemře v posteli svých rodičů, tak druhá část (2/3) tam nezemře. Prostě to si myslím je pravda neoddiskutovatelná. Vy se to snažíte zamlžit tvrzením, že to je sice pravda, ale že jedna část z nich zemřela a zároveň spala na břiše, druhá na boku, další v zimě, další zase v horku a o další skupině se to např neví (tuto kategorizaci jsem si vycucal z prstu, protože jsem se to nikde v tom článku nedočetl, a ani asi Vy jste to tam nečetla). Nenapadlo Vás například, že ty co zemřely v posteli rodičů mohly zároveň i spát na břiše???

Protože asi již nemá cenu se stále motat dokola kolem jednoho problému, udělejme závěr.

ANO, máte pravdu, že některé studie nepotvrzují, že spaní s rodiči není prevenci proti SIDS.

ANO, máte pravdu, že jedna konkrétní studie potvrdila, že u dětí mladší 11 týdnů zvyšuje spaní s rodiči riziko SIDS, ALE U DĚTÍ STARŠÍCH tomu tak není!!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.