| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Děti se ptají na smrt

Pamatuji si, jak jsem se někdy kolem 5 roku věku ptala babičky, co se stane, když člověk zemře. Řekla mi: "Člověk zemře, jeho tělo pohřbí do země, ale z těla vyletí dušička a ta letí do nebe. Každý jednou umře, až přijde jeho čas". "I já i ty, babi", ptala jsem se. A Babička řekla: "Ano, ale naše dušičky se v nebi potkají a ta tvoje řekne ahoj babi, a pak tam budou spolu".
K tomu, že už pak nikdy nikdy nikdy člověk nebude na světě jsme se nějak nedostali, to mě došlo později a můžu říct, že se této myšlence dodneška vyhýbám, protože ta jistota "nikdy" mě děsí. Ale možná, že žádné nikdy není, třeba existuje život posmrtný .....
Ale to je téma na dlooouhatáánskou debatu.
Moje dcera zaregistrovala smrt poprvé ve 3 letech, kdy nám zemřel pejsek. Od té doby se někdy ptá, chápe, že už zemřelého nemůže víc vidět živého, někdy se jí stýská, říkám jí, že stesk je přirozený. Znamená to, že jsme toho, kdo zemřel, měli opravdu rádi a že nám chybí. Ale pokud na něj budeme vzpomínat, bude pořát v duchu s námi.
Lucie

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.