| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Děti se ptají na smrt

To nesouhlasím. Z vyprávění mé babičky vím, že spousta lidí např. zemřela v noci a už další den odpoledne byl pohřeb. V zimě se mohlo počkat a prý kolikrát byl problém s vykopáním hrobu v promrzlé půdě. Ale v létě se nikdy neotálelo. Tak nevím. Já to dobu nezažila.

Jestli-že píšeš, že ty zkušenosti máš ze své práce, tak mi řekni, proč já nemám právo se po svém rozloučit. Proč se důvod podpoří psychologicky. Myslím že proto, že psychologické důvody zní lépe než slovo - je to kšeft. Ano, je to tak. Smrt je kšeft a zatraceně dobrý.

Takže znovu opakuji, kdo má potřebu se loučit po týdnu s květinami, stuhami a věnci - prosím. Mohou se také rozloučit tzv. tváří v tvář - přes sklo. Moc hezké, opravdu.
Jenže já se chci rozloučit jinak a je to divné. Nezajímají mě řeči, že je pro mě lepší týden vyčkat a pak si "užít" loučení, já to chci takhle. Jenže to mi je k ničemu, protože zvyk v současné době je jiný. Zemřelého odtransportovat co nejdále a co nejdříve, na pohřbu mít vystavenou co nejhezčí rakev a nejbližší příbuzní se mohou naposledy na zemřelého podívat přes sklo. Vím, že po té době to není jinak možné, to uznávám. Ale proto se chci rozloučit hned, pohladit, podržet jeho ruku ve své, a to opravdu nejde za 5 minut, ani za hodinu. Pár hodin na to potřebuju.
Tak co bys o mě usoudila, že jsem divná, nenormální, snad úchylná a že bych se měla léčit? No nevím, chci toho tak moc?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.