| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dvakrát do stejné řeky jsem vstoupila i nevstoupila…

Libíku, tak asi jsem vybrala špatný adresát, ale nemůžu si pomoct, ve svých příspěvcích vyzníváš jako ty diskutující, které se cítí články domorodek jakoby ohrožené a jako by nechápaly, co ty ženy chtějí. Čtu příspěvky na které reagují, a z těch tvých fakt nedalo se porozumět, že proti porodům doma nic nemáš a s volbou autorky článku nepolemizuješ. Proč jinak ta nechápavá otázka při vstupu? Jestli jsi chtěla jen říct, že i v porodnicí můžeš zažit hezky porod, tak proti tomu já také nic nemám.
Co chci já? No přece podpořit autorku článku a lidí, které se snaží vytvořit alternativu porodnicím. S většími přestávkami žijí v ČR více než 5 let, a asi tady ještě zůstanu. V žadném případě nepouvažují tuto zemí za necivilizovanou. S českým zdravotnictvím ale mám dost neblahé zkušenosti. Když svým kamarádkám nečeškam vyprávím, že během porodu mne nechaly „spát a odpočívat“ na operačním stole, že na mne křičely proto, že na konci jsem si dovolila křičet, že během porodu do sálu přišla velká vizita, a že na začátku kvůli monitorování moje mimino budily troubením do břicha, ty kamarádky hodně se diví a se ptají, jestli nevymýšlím si. Stále buzerovaní dětských sester v oddelení šestinedelí už si nechávám pro sebe. A to věděla jsem co chci a porodnici vybírala jsem si dost pečlivě. Také porodnické vzdělaní nemám, ale jsem dost inteligentní a vzdělaná na to, abych rozlišila, co je nutné a co je zbytečné. Nepotkala jsem tady té profesionality z čirého entusiasmu i v jiných případech, když jsem já nebo moje rodina potřebovala lékaře. Možná proto, že tady neumím chodit, možná že nemám dost známých, ale moje letmé zkušenosti se soukromým zdravotnictvím v jiných východoevropských zemích, kam často s pracovních důvodů cestují, bývají lepší než ty české. Nechci absolutizovat, k porovnání s jakýmkoliv jiným zdravotním systémem nemám dostatek zkušenosti. Nikde jinde jsem také nerodila. Jen ten totalitární přístup dosavadních českých ministrů zdravotnictví mi připadá nevěřitelně hloupí a vidím dost systematických důvodů proč zdravotnické služby jsou tady špatné. Není tady skutečná konkurence mezi zdravotnickými institucemi, není finanční ani jakákoliv jiná motivace lékařů. To nemůže fungovat a podle mých zkušenosti nefunguje. Že to všecko bývá do větší míry než v jiných zemích proplácené pojišťovnou a pro klienta zdravotnické služby jsou jako by zdarma, mi připadá spíše jako problém než výhoda. Je to dost zvrácená představa o společenské solidaritě. Většinou stoprocentně pojišťovny pokrývají péči o vážně nemocné a nenechávají parazitovat na zdravotnickým systému hypochondry a šetřilky s rýmou. Investice na zlepšení služeb a platy zdravotníků by se zdály o hodně smysluplnější. Nechapu také tu idiotickou a dost tady rozšířenou pokoru vůči "profesionalům", které vědí, co dělají a pry se snaží. Proto se mi zdá dost smysluplně podporovat jakoukoliv občanskou iniciativu, která zneklidňuje tyhle poměry. Snad nebudeš mi odepírat na to právo, jestli už české porodníky mi připravily ten nejhorší zážitek mého života.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.