| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Deník koule - začátek

Libiku, jestli jsi cetla moji diskusi s Irenou zde opravdu pozorne, tak zase jsi ke mne nespravedliva: stoji tam, ze tato spolecnost uz z techto stereotypu vyrostla, takze necekas marne :-).Ale to nic, alespon muzu dovysvetlit, proc rikam ze Esssi nechtene povedla se dobra spolecenska provokace. V zadnem pripade nemyslim si, ze totalitni a jine v teto kulture vlivne predstavy o materstvi ovladla a stale ovladaji vsichni hlavy. Samozrejme znam spoustu lidi se starsi generaci, ktere umeli rozpoznavat ideologii, umi slusne a taktne se chovat a nemaji touhu kecat vsem do zivota. (Moji ceska tchyne, napriklad, je andel pochopeni, spolecenskeho taktu a toleranci. Nikdy mne nekomentovala zivot tak, aby to pro mne bylo neprijemny a to tchyni delaji radi po celem svete:-)). Nicmene, Brnenske Bohunice jak je poznala ja a Daniela S (viz zase diskuse o plinkach), a brnenska detska nemocnice jak je znam a jak je zna spoustu jeji klientek (viz diskusi Nemocnice... od Jitky) funguji dale jako ostruvky expertne rizeneho materstvi a nicim nerizeneho hulvatstvi. (Nicmene i tam jsou vyjimky slusnych a sympatickych lidi). Ojedinele pripady vtirave necitlivosti ke hranici, kde dal se nesmi kecat nekomu do veci intymnich a osobnich potkas v parcich, v lekarskych ordinacich, ve skolkach a take na netu.
Mezi sestrami nevsimavymi a sestrami uctyplnymi ke svym klientkam je opravdu velky rozdil. V Bohunicich naopak byly nevsimave k mojimu strachu, kdyz meho synka stale vysetrovali kvuli komplikovanemu porodu. Pred propustenim musela jsem sama vyhledat si detskou lekarku a temer s ni vymlatit, ze syn nebyl nejak vazne poskozeny. Proc blba matka to mela by vedet, ze jo? Ja te rada verim, ze ta neucta k zene v jeji socialni roli matky, se kterou jsem setkala pomerne casto, neni nejak dominantni. (A nemam z toho nejake dalsi psychycka traumata, abys nemyslela :-)). Ale ty pripady neucty existuje tady stejne tak, jak do vetsi nebo mensi miry existuje po celem svete. Je fajn, jestli se poskytne prilezitost o tom mluvit, nemyslis?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.