| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Deník koule - začátek

Libiku, mne se hrozne libilo i v Plzni, mate tam skvele hospody a galantni cisniky :-). A Cesko mne libi take i z toho duvodu (krome nekolika dalsich), ze je to snad jedina z post-soc zemi, kde system socialniho ubezpeceni a sluzeb nezhroutil se uplne. Vse ma sve dobre a kritizovatelne stranky. Existuje nekolika dalsich (krome expertne modernistickych) ideologickych predstav o materstvi, ktere dovoluji narusovat jejich autonomii a porusovat jinak v kazde evropske spolecnosti platne normy slusnosti. Neni to zadna ceska specialita. Jen mne ty spolecenske zlozvyky proste se nelibi...Ze urazlive slova opacnym smerem jsou stejne neslusne, s tim souhlasim, ale chapu legitimitu pohorseni, jestli je vyprovokovalo ne nepochopeni vtipu, ale posilani na psychiatricke vysetreni a domnenky, ze matka, ktere popisovala sveje tehotenstvi jako hnusny vedle toho, ze bylo i krasny, svoje dite nechtela. Nevim jestli uzbavas zakladni detskou predstavu o spravedlnosti - kdo s tim zacal prvni:-) ale tady by to snad melo platit.
A musim uznat, ze taky mam obcas rozpaky co delat s partnerem v diskusi, ktery mne urazi, cpe svoji nevzdelanou prostotu jako priklad, a se vubec nesnazi pochopit, o co mne jde. Ta opravdova elegance ducha je fascinujici vlastnosti, jen ze strasne bezmocna. Jestli listujes v Rodine delsi dobu, a pozorujes tu textovou identitu, kterou si tady vytvareji ruzne pisatelky, tak znas asi JENU. Je to naprosto uzasny tvor, ktera si pousti do duchaplnych, trpelivych a slusnych diskusi s tym nejzaufalejsim blbcem. Presto, byrokraticky apparatus, ktery schvaluje deti k adopci, odmitl sverit do peci dite teto majitelce nejkrasnejsi z materskych kvalit. Proste hodne lidi tuto vlastnost neumeji ani postrehnout ani ocenit...
Ze nikdo by mohl mit opravneny duvod citit se urazeny clankem Esssi, s tim nesouhlasim. Zert Esssi mel tou nejnevinnejsi formu - vysmivala se svymu telu, ne telu nekoho jineho. Byla jsi to snad ty, ktera uvedla priklad pohorsujicich zertu se zaziku v koncentracnych taboru. Ale pokud tak nekdo cerne sprymuje s vlastni zivotni zkusenosti, hranice jednoznacniho nevkusu nejsou prekrocene. Nelze spasovat jen s ciziho nestesti, pokud ten cizi si toho nepreje, a nic vic mne uz nenapada.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.