| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se nezamilovat do FDN Brno

Milá Žábo, žabičko:
1/ přepošli prosim tento članek ombudsmanovi bohunické fakulni nemocni ce v Brně. Má řešit stížnosti pacientů a spadá pod něj i dětská nem.
2/ informuj přednostu příslušné kliniky.

Loni jsme s FDN v Brně udělali podobnou zkušenost - pro zmenu s infekční klinikou. Po neustávajících nekolikadennich průjmech a zvracení jsme tam tehdy 2,5 letého syna v noci zavezli již dost dehydratovaného. Přijali ho a tvrdili, že hospitalizace s rodičem není možná. Syn strašně brečel, že chce domů. Druhý den jsme tam volali, dostali jsme dosti kusé informace a oznámení, že návštěvy na infekčním oddělení nejsou vůbec povoleny - pouze můžeme přinést piškoty, banány a neslazenou minerálku. Odpoledne, v návštěvních hodinách, jsme do nemocnice dorazili. Po půl hodinovém čekání před zavřenými dveřmi oddělení se nakonec lékařka uvolila a spícího syna nám ukázala přes sklo s tím ,že dovnitř nesmíme. Na pokoji byl ještě asi pětiletý chlapec a zoufale řvoucí kojenec. Vše doplňovala TV Nova - od sestry jsme zjistli, že se děti po obědě dívaly na pohádku a televizi někdo zapomněl vypnout (mimochodem, ať jsem koukala, jak jsem koukala, v TV programu na ten den jsme žádnou pohádku nevykoukala na žádném kanálu). V 19:00 jsem do nemocnice znovu volala, jak se syn má - opět: velmi strohá informace od sestry + na můj dotaz ujištění, že tu televizi určitě vypnou hned po večerníčku; jinými slovy, jela celý den. Jak jinak, když děti nesměly vůbec z postýlek, ani bačkory jsme synovi neměli nosit. Syn již v té době nezvracel ani neměl průjem a pil, proto jsem se ptala lékařky, jesli by nemohl být propuštěn. Mluvila se mnou jak s mírně mentálně zaostalým šimpanzem - prý nejdříve, až budou výsledky vyšetření stolice, nejdříve tedy koncem týdne. Co peklo schvátí, více nenavrátí. To už mi ruply nervy, prostudovala jsem chartu práv dětí v nemocnici i www stránky FDN v Brně, která se k dodržování této charty hrdě hlásí. A napsala jsem slušný, zdvořilý, ale velmi naléhavý email předsnostce kliniky infekčních nemocí. Nezávisle na mne dostal stejný nápad můj manžel . Moc jsme si od toho neslibovali, ale brzy ráno paní přednostka (Mudr. Bartošová?) telefonovala manželovi na mobil - s tím, že toto netušila, že zjedná nápravu, že můžeme být s dítětem v nemocnici jak dlouho chceme, třeba celý den , že to záleží jen na našich časových možnostech. A děly se věci - když jsem za synem do nemocnice přišla, najednou byl dle ošetřující lékařky schopen propuštění a rekonvalescence doma. A laboratorní výsledky - na ty přece může dítě počkat doma, to je samozřejmé, jak se můžu tak hloupě ptát?
Ještě když jsem odcházela, byla jsem svědkem toho, jak se nějaká maminka s roztřesenou bradou a chvějícím se hlasem vyptává sestry, strojící v sotva otevřených dveřích oddělení, na své dítě a sestra jí velmi neochotně cosi v holých větách odpovídá - byla s ní hotová asi za 3 minuty, přičemž ta paní kvůli této audienci jela ze vzdálenosti asi 30 km od Brna. Moc se ta paní divila, když jsem jí na schodech ujišťovala, je návštěvy jsou povoleny.
Poučení: chování a přístup personálu nemusí být odrazem politiky, kterou by rádo sledovalo vedeni. Obracejme se vždy nahoru a nehádejme se s řadovým personálem (neplatí jen pro špitály, že?).
Mila žabko, nenech to plavat, přijdou do nemocnice další děti.
mej se. O.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.