| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zkušenosti novopečené maminky

Napsalas to hezky a určitě to bude pro hodně maminek užitečné. Kdybych něco podobného psala já, asi bych vystačila s přepisem toho, co říkal pediatr, který nás pouštěl z porodnice: "Dítě potřebuje jíst, umýt, vyspat se". :o)
Přiznám se, že jsem matka flink a o některých věcech slyším ze tvého článku prvně, i když je našemu malému už 5. měsíců.
Tak jen pro zajímavost seznam našich "výjimek".

1) Kojení nám jde ve všech polohách KROMĚ polohy bříško k bříšku.

2) Odříhnutí - v porodnici mi říkali čekat do 5ti minut, víc ne; často se nám stalo, že si prcek neodříhl vůbec a bolení bříška měl všeho všudy 1x (aspoň tak soudím podle toho, že se v noci kroutil a fňukal). Dneska už odříhnutí prakticky neprovozujeme. Někdy si říhne sám, když je na bříšku (on je na zádech minimálně), někdy ne.

3) Odstříkávání - bylo mi řečeno, že čím víc budu odstříkávat, tím víc se mi bude tvořit mléka; odstříkala jsem malému 2x nebo 3x, když jsem ho dávala na delší dobu babičce, jinak ne.

4) Spaní bez podprsenky - protože mi to od začátku vadilo a čím bylo větší teplo, tím víc, vymyslela jsem "zlepšovák". Prostě si tu vycpávku přilípnu šetrnou náplastí k prsu a nemusím se v ničem škrtit. Ale to asi nejde, dokud miminko pije i přes noc, leda byste si ji udělala "odklápěcí". Vypadá to - dle slov mého manžela - hrozně, ale to pohodlíčko, když vás nic nedře! :o)

5)Bradavek jsem si prakticky nevšímala, Bepanthen jsem použila 1x, když se malému udělaly pupínky za krčkem. :o) Když jsem těsně před kojením přebalovala, otřela jsem je vatovým tampónem namočeným do vody.

6) Vodu na koupání jsme snad nikdy nepřeměřovali, jak je teplá. Po koupeli vždy pouze olejíček na místa, kde "nevětrá" (pod plínkou) a rybí mast na zadeček.

7) Fén doma vůbec nemáme.

8) Miminko naprosto nereagovalo na to, kde je světlo nebo kde jsme my. Otáčel hlavu tam, kam chtěl. Tzn. většinou na pravou stranu. Má ji pořád ještě šišatou, snad se to srovná. :o)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.