| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zkušenosti novopečené maminky

Naši dva kluci jsou každý úplně jiný, ale u obou se osvědčilo kojit kdykoli si řeknou – ať je to po půl hodině nebo po čtyřech… Sami si časem intervaly prodloužili a já se nemusela stresovat tím, že dítě brečí, když ještě není 12 a pilo přece v deset. Taky jsem je vždycky nechávala pít jak dlouho chtěli – ten starší pil klidně hodinu, mladší maximálně čtvrt – prostě jinej temperament, jiný potřeby… Navíc teď v těch vedrech se hlásí o pití častěji i jen na dvě až tři minutky – asi pije jen to přední mlíčko na žízeň a je to rozhodně jedno z nejspokojenějších miminek na světě (a co teprv maminka s takovym miminkem :-)). To s tim střídáním prsů během jednoho kojení se mi zdá trochu komplikovaný – řekla bych, že v systému jedno kojení jeden prs, druhý kojení, druhej prs si děťátko může samo vybrat, zda uhasí jen žízeň, nebo se i nají. (Oba prsy jsme na jedno kojení využívali jen úplně na začátku, než se vytvořil dostatek mlíčka.)

Opruzeniny ani jeden z kluků téměř neměl, snad je to tim, že značnou část dne tráví nahatí (miminko na ručníku nebo látkový plence samozřejmě). podotýkám, že kupujeme ty nejlevnější papírový plenky.

V hojení jizvy jsem pokračovala ve stylu porodnice – tedy chodit na malou do sprchy a opláchnout čistou vodou (bez mýdel apod.). Když jsem se párkrát někde na chvilku posadila bez vložky, zjistila jsem, že jizva téměř nebolí – problém byl tedy v tom, že na jizvu tlačil okraj tlusté vložky (v porodnici) – doma jsem koupila ultratenké a bylo po problémech (taky samozřejmě záleží jakou jizvu vám v nemocnici vyrobí, že…)

Nic ve zlym, jen jsem si říkala, že přečíst si tenhle článek před narozenim dítěte, měla bych strach, že to všechno nemůžu zvládnout – radši se řídim instinktem a je to bez stresu co všechno píšou v knihách jinak…

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.