| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zkušenosti novopečené maminky

Zdravím všechny,
především děkuji Andree za čas věnovaný napsání tohoto příspěvku. Jen mě udivuje, kde při všech těch "povinnostech", které má, si našla čas. Sama mám dvě děti, obě kojené. Nikdy jsem neodstříkávala, kojila jsem stylem jedno prso a za 3-4 hodiny (jak si řekly) druhé prso. Ve dvou měsících mi spaly oba celou noc, tj. tak od 21,00 do rána do 5 hodin, v 5 hodin kojení a pak jsme vstávali kolem osmé. Mléko se mi neztratilo, přesto, že jsem v noci spala jako ti prckové a nesnažila se odtříkávat, či jiné nesmysly. Pouze jsem si před kojením potírala bradavky borovou vodou (rada babičky) - ale jen v šestinedělí.
Na říhnutí jsem drželi jen krátce, když se to nepovedlo do 5 minut, položila jsem mimčo do postýlky na bok nebo na bříško.
Děti jsem kojila tak 15-20 minut, pak už stejně nesajou, jen žužlají bradavku místo dudlíku. A kojila jsem v poloze v jaké se mi právě chtělo, kojila jsem i venku, v autě...kde se dalo :-)
Při nadýmání jsme si vystačili s nahřátou plenou přiloženou na bříško a cvičením s nožičkami.
S jizvou po nastřižení jsem nic nedělala, prostě se po týdnu zahojila sama. Jasně že jsem dodržovala zvýšenou hygienu = sprchování vlažnou vodou po požití WC.
To s tím fénem, mě vyděsilo...zdá se mi to přitažené za vlasy. Dětská pokožka je tak citlivá, ja snadno se může popálit! A není nic krásnějšího, než si po koupání mimska zabalit do vonavé osušky a pomazlit s es ním. S fénem to jde dost těžko.
Oceňuji Andeiinu snahu, ale kdybych byla matka čekatelka nebo se rozhodovala jestli si pořídíme miminko, asi bych si to po přečtění toho článku rozmyslela, protože to se nedá zvládout. Kde je péče o domácnost, trocha pozornosti manželovi, čas zajít si zacvičit (po šestinedělí samozřejmě), k holiči, na kosmetiku?
Péče o mimi je náročná, je to velká odpovědnost, ale proč si přidélávat práci tam, kde to není nutné.
Holky, nic se nemá přehánět :-))
Mějte se. H.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.