| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku České matky a péče o děti do 3 let-rodina a (nebo) kariéra?

Taky si myslím,že velký problém je v zaměstnavatelích.Uznávám,že pro leckteré z nich by taky byl problém shánět často náhradu za ženu která by byla doma s nemocným dítětem,ale ta žena za to nemůže.Já sama se za necelý rok ocitnu v situaci,kdy si budu muset najít zaměstnání.Skončí mi MD s druhou dcerou a na své bývalé místo se vrátit nemůžu-zatímco jsem byla na MD tak se přesunulo na Slovensko...a už vidím,že mě můj zaměstnavatel uvítá s "otevřenou náručí" a nabídne mi cokoliv jiného,nejlépe na částečný úvazek abych stíhala školku než se zavře.Dojížděla jsem MHD do práce totiž cca 75min,což není neobvyklé,auto si pořídit nemám z čeho a jezdit přes Prahu bych se i dost bála.A další otázkou je,jestli mi mladší dceru do školky vůbec vezmou,protože zdejší MŠ se už několik let potýká s nedostatkem volných míst.Mohla bych sice teoreticky zůstat doma do jejích 4 let,ale to by se stejná situace opakovala jen o rok později.Nezbyde mi nejspíš nic jiného,než si hledat místo v nějakém státním podniku,ne u soukromníka.A i tak se jistě všichni napoprvé zeptají (ať si je v zákoně psáno cokoliv) jestli mám děti a kolik a jak staré jsou.Jestli mám možnost hlídání v případě nemoci a stejně i když naštěstí hlídání mám mě pravděpodobně ukážou dveře.Stejně jako se mi to stalo při shánění obyčejné večerní brigády.Tehdy jsem měla více zkušeností než ostatní uchazeči (studenti),na stejné pozici jsem už pracovala.Práce by byla večer,tzn.hlídat by mohl i manžel a stejně mi paní která měla na starosti přijetí doslova do telefonu řekla,že je jim líto,ale upřednosťnují nějakého studenta/studentku,že když jsem na MD tak mě nechtějí.
Možná by opravdu pomohlo nějak motivovat zaměstnavatele.Neznám sociální problematiku,nevím jak a zdali by to vůbec nějak šlo,ale jiné řešení mě nenapadá.A samozřejmě fungující síť mateřských školek s dostatečným počtem volných míst,kde budou ochotni vzít dítě i před koncem školního roku když matka musí nastoupit do práce přesně po dosažení 3let věku dítěte a školek,které nějak fungují i přes letní prázdniny.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.