| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku České matky a péče o děti do 3 let-rodina a (nebo) kariéra?

Argumenty typu "kdo chce, ten si vždycky nějakou práci najde" mě dokážou docela vytočit. Jako máma tří relativně malých dětí jsem byla skoro rok nezaměstnaná i když jsem měla zajištěné hlídání. Naštěstí jsem sehnala aspoň brigádu, stálé místo pak díky "známosti". Stav nezaměstnanosti se mi nelíbil ani omylem. Navíc jsem přišla o rodičovský příspěvek, protože jsem na doporučení rehabilitační, že by mu svědčil kolektiv dala synka do školky.
Teď jsem v onom "středním věku" a pochybuju, že bych uspěla, kdybych se chtěla pustit do změny zaměstnání, které už mne zmáhá a kde jsem tak nějak ustrnula na mrtvém bodě. do "mladého" kolektivu by mne asi nechtěli...
Nabízet modré z nebe jako podomní obchodník bych asi taky nemusela... bohužel většinou je to dost neštěstí a zahrávání si s důvěrou lidí. Jako brigádu jsem sháněla práci na PC - hahaha - samé švindly a la "startovací balíček" a nic neříkající plky.
Co se týče "dobrovolného" odchodu do důchodu v 65 letech - taky dost iluze. Nebo si myslíte, že pokud většina starších ztratí v onom "středním" věku místo, že se jim shání nějak zvlášť dobře? Kolik zaměstnavatelů je ochotno přijmout starší pracovníky? Jsou přeci neperspektivní, stejně jako mámy s dětma...
Bohužel, pokud nejsem účetní, překladatelka či jinak odborně kvalifikovaná pracovnice, mám jako máma na MD dost smůlu. A jak to mají dělat ty "níže postavené"?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.