| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku České matky a péče o děti do 3 let-rodina a (nebo) kariéra?

Gabino,

ano, s manzelem jsme se tak dohodli, ze chciplotiny hlidam ja.
Deti mobilem diriguji uz ted, ostatne je jim skoro 10 a 5, tak jako napr. dnes odpoledne: Pred pul ctvrtou odjizdim na schuzku rodicu kvuli dcerky fletny. Pred tim upozornuji syna, ze za 10 minut 4 ma odejit na krouzek. Prijedu za 5 minut 4 a syn stale jeste sedi u svaciny a zira na bednu :-). Syn se velmi podivi, ze jsem doma, mrkne na hodiny a rekne: Jezis, ja uz mel jit na sachy! :-) Nalozim syna do auta a odvazim ho. Pak jsem dojela nakoupit a dovezla nakup domu, kde byla dcera a stale svacila:-) Pak jsem ji pustila video, odjela za kolegou a pracovala. Syn mi po krouzku zavolal, jestli ho odvezu nebo ne. Rekla jsem ze ne, ze ma jit sam, nebot mam jeste praci. Vzhledem k tomu, ze jeden zakaznik byl magor a zdrzeli jsme se, tak jsem detem volala, at si uklidej alespon hracky. K posledni zakaznici jsem uz nemusela, vyslala jsem tam uz kolegu samotnyho.
Prijela jsem domu cela ricna (ona bylo dost teplo:-) ) v 18.15, vyndala z mrazaku pizzu, hodila ji do trouby. Deti meli uklizino, co ze je maly zazrak. Syn rekl, ze pizzu upece a rozkraji a o dceru se postara. Tak jsem znova sedla do auta, jela na schuzu rodicu kvuli skole (zasveceni vedi, situace furt stejna, tentokrat se jednalo o to, jak nastouchat penezma mestsky rozpocet smerem do skoly, jakou strategii zvolit na zastupitelstvu apod.). Ze schuze volam detem, pizzu syn jeste nevyndal, ale uz se na to chystal. Ze schuze jsem odesla po dvacate hodine, deti uz doma byly najedene, vysprchovane, dcera namazana. Sedely pod perinou a syn cetl dceri pohadku. A prej pizzu byla vyborna, prej to mam delat casteji haha:-))
Jediny, co bylo za problem, ze syn neotevrel lahev sirupu se Zaditenem, je tam to spesl zavirani proti detem. Takze dcera zalovala, ze nema jeste Zaditen, ale Zyrtec, mi mami dal! :-)

Kdyz jsou nemocni, tak samozrejme nemuzu pracovat a taky syn nemuze dceru hlidat. Moje prace je napsana na manzela, nebot se mi kvuli tomu absolutne nevyplati platit si ZP, plati ho za mne ma pojistovna, ja jsem furt v domacnosti.

Ja ruku nenatahuji, to v zadnem pripade, manzel nas uzivi. Ovsem stale tu chci poukazovat na to, ze takovyhle rodin (s nekolika chronicky nemocnymi detmi) je v nasi republice hodne a mnoha rodinam jeden plat nestaci. V takovemhle pripade nikdo cizi hlidat deti nebude, aby mohla jit zena do prace. A ne vsichni maji celodenne hlidaci teticky ci babicky.
Ostatne treba moje deti maji babicku uz jen jednu a ta stale jeste pracuje, hlidat je nemuze. A kdyz zrovna neni v praci, tak si jednou a pak znova zlomi ruku, snad aby je hlidat ani nemusela :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.