| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku České matky a péče o děti do 3 let-rodina a (nebo) kariéra?

Dnes, kdy je možnost přivydělat si při mateřské atd., což vypadá dobře, to zas sklouzává do představ, že mateřskou péči se dá odbýt nějak tak na vedlejší úvazek, mimochodem, bokem, a že to hlavní je pracovat, "vyvíjet se", "dělat kariéru!, "být úspěšní".
Aby tento názor byl podpořen, ozývají se tu uhoněné ženy s pyšným sdělením o tom, že ony to zvládají, že je možné dělat kariéru i s jedním, dvěma i třemi malinkými dětmi...A ty , co to takto nechtějí, jsou takto nazírány jako málem příživnice, vyžírky a neschopné slepice.
To jsem tedy trochu nadsadila, nikdo tady nic takového výslovně nenapsal. Věřím ženám, které zvládají pracovní kariéru, že cítím sebevědomí, ale takhle to podle mě být nemá. Aspoň ne jakožto většinový vzor.

Jinak nevěřím řečem o tom, že bychom na vyšší finanční podporu žen matek jako stát neměli. To byste možná zírali, na co dnes všechno máme!! Armáda, politika, a plno černých děr, co se ani nedají popsat...Je to otázka priorit.

Vyžírkové jsou podle mě ne matky s dětmi, co se o ně řádně strarají, ale třeba letití "nezaměstnaní" - tím myslím lidi, co se jim pracovat nechce, protože to dá "moc práce". Ovšem ta práce, jak tu psala Monty a divila se, že ji lidi neberou, mě přišla spíš než jako práce jako čiré zoufalství. Jde zřejmě o otravování lidí ve firmách, kam přijde zoufalec s kupou knih a nutí je lidem, což jsem mnohokrát zažila a bylo mě těch lidí(prodejců) moc líto.
Nesnáším tento způsob "obchodování", je ponižující a otravnýa navíc všude je plno knihkupectví a kdokoli má touhu si knihy koupit, může si vybrat, kam zajde. Já osobně tomu tedy dávám přednost, a mí známí vesměs taky. Přínos pro společnost to nemá žádný, pro zákazníky vlastně taky ne, akorát výrobce knih se zbaví ležáků. O tom přínosu pro společnost tady píšu pořád dokola proto, že matka, co v klidu doma pečuje o své dítě je podle mě stokrát platnější než kdyby to dítě dala do jeslí a šla otravovat lidi prodáváním těchto šuntů.

Jasně že tímto svým idealistickým názorem nic nevyřeším, lidi budou obecně víc cenit podobnou "obchodnici",(a občas ženě bohužel nic jiného nezbude) než matku na plný úvazek:-(((

Myslím, že pokud by stát dal ženám pečujícím o děti třeba alespoň do dvou let věku příspěvek ve výši minimálního platu, byla by to investice, která by se mu za pár let vyplatila. Myslím si to čím dál víc, co pravidelně sleduju zprávy o malých recidivistech a podivování se, kde se berou a že jej jich čím dál víc, jsou drzejší a nikdo neví, jak tomu zabránit...

Protože takto ale dnes na nejvyšších úrovních nikdo neuvažuje, považujte to tady na diskusi za jeden další názor, co si myslí jedna idealistka:-))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.