| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku České matky a péče o děti do 3 let-rodina a (nebo) kariéra?

Pavlo3, starou diskusi tady dolu docetla jsem jen ted. A tak vidim, ze v tobe se take pere pravicak s levicakem - totiz ekonomicky liberal s feministkou. Totiz ta ideologie rovnych moznosti je take levicova. A kvuli tomu mam sve vyhrady pro soucasnou ceskou pravici - jejich navrhy na politiku rodiny jsou prevazne patriarchalni (Pokud bereme ohled na to, ze rodinu s malymi detma nejcasteji zivi muzi, a stredoevropska mentalita uz takova je, ze velke procento zen bude chtit se starat o sve male deti sami. ).Dokonce si myslim, ze jestli zena uprimne si preje zustat v domacnosti, tak je to take uctyhodne rozhodnuti. System danovych ulev mne se libi, ale pokud neni vyvazen zakonami, ktere zavazuje muze zivit svoji ex-zenu nebo ex-partnerku s detma i po rozvodu (rozchodu), sladka budoucnost pro zeny z nich se nerysuje. A zatim neslysela jsem, co ceska pravice hodla delat s predskolackou oblasti skolstvi. Vis, aby vzdelane a ochotne pracovat zeny by byly schopne zajistit dobre hlidani pro sve male deti, tak potrebuji tu feministickou snahu zaridit kvalitni peci pro predskolaky. Nemam nic proti tomu, aby skolky pro nejmensi byly drahe, a tam davaly svoje deti jen zeny, kterym to stoji za to. Ze soucasne existujici soukrome skolky v Cesku jsou drazsi, mne pripada normalni, hlavne ze jsou na dobre urovni. Zeby existovaly stejne dobre soukrome jesle, neslysela jsem.
Zkratka chci rict jen to, ze ty nejlepsi priklady evropske socialni politiky dokonce vznikaly z toho, ze levice s pravici nejenom se praly, ale take spolupracovaly:-)) Socialni solidarita pro mne take neni prazne slovo, ale stoprocentne pojistovny by mely proplacet peci o cloveka s roztrousenou sklerozou, a ne lekarskou konsultaci a leky pro nekoho s rymou. Nemam nic proti tomu, aby na vzdelani clovek by mel pujcit, ale to s podminkou, ze pak jeho kvalifikovana prace byla by skutecne LEPE placena nez nekvalifikovana.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.