| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku České matky a péče o děti do 3 let-rodina a (nebo) kariéra?

Taro, ja o tech francouzskych rodinech znam tak z takovych hlubsich cestovatelskych postrehu - bydlela jsem tam delsi dobu, mam tam take trochu znamych. No a o tom 19 st. tak cetla jsem nekolika nemeckych cestovatelskych deniku a clanku o francouzske spolecnosti. V te druhe polovine 19. st. Nemci se hodne divily, ze Parizske mestanske rodiny nedrzi deti u sebe. Pariz byla totiz tak zamorena, ze nepovazovalo se to jako prostredi vhodne pro deti.
Na Tvoji drivejsi prispevek nechtela jsem reagovat kriticky, jen ho propojit s kontextem diskusi. Mne se vubec nezda, ze ceske zkusenosti s rodinnou politikou jsou uplne k zahozeni - ty dlouhe materske ve skutecnosti odpovida kulturnim potrebam hodne zen, a ty co ho vychvaluji, nedelaji to jen z cireho vlastenectvi. A znam take hodne cesek, co tvrdi otevrene a radi, ze mezi rodinou a karierou vzdy uprednostnuji rodinu. Ne zebych si mohla predstavit Francouzku nebo Nemku, ktera po ceske MD slintala (pokud vedela o jake castky se jedna, a jak efemericka je jistota navratu do byvaleho zamestnani). No ale maji vyssi rodinne prijmy, a tyto spolecnosti proste nejde porovnavat. Zda se mne,ze v soucastne ceske politice chybi dostatecna ochrana pracujicich a ambicioznich zen. Ty diskriminacni historky, se kterymi jsem se setkala, jsou dost drsne

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.