| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku České matky a péče o děti do 3 let-rodina a (nebo) kariéra?

To me zaujalo, Vílo, jak jsi napsala, ze spolecnost u Vás je zarízena na to, ze zena chodí do práce. Já kdyz jsem cetla, jak Cizinka psala, ze si kazdá ta Spanelka muze vybrat podle svého citu a rozumu, tak mi probehly hlavou príspevky, které jsem na Rodine o výchove detí v cizine cetla. Z mnohých (USA, Velká Británie, Spanelsko)vyplývalo, ze proste spolecnost od zeny ocekává, ze pujde tak brzy do práce. Ze spousta zen z toho není moc nadsená, ze musí po nekolika mesících odejít od svého dítete, ale ten spolecenský tlak je hodne silný. Ze kdyby se rozhodla zustat doma, bude to povazováno za divné (i treba její vlastní rodinou). Ani se to nemusí týkat financí, jenom jde o to, ze se to ted takhle nedelá. A ono zase málokdo je tak tvrdá nátura, aby si takové "iracionální" rozhodnutí prosadil, kdyz je okolí proti nemu, to se leckdo nechá zviklat. Já se na to dokonce ptala i své ucitelky AJ (Americanky), která mi ríkala, ze to tam opravdu tak funguje, ze v domácnosti nejak dlouhodobe zustávají zeny treba z nábozensky zalozených rodin, které mají detí více a zijí tak trochu jinak, ale od "normální" Americanky ze se ocekává, ze pujde do práce. Tak to mi prislo dost líto, protoze to je trochu totalitní, taková povinná seberealizace.:-(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.