| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku České matky a péče o děti do 3 let-rodina a (nebo) kariéra?

Pavlo3, zdejsich problemu jsem dobre znala, prave proto ze jsem zvedava. Ze stejniho duvodu chodim do Rodiny. (I kdyz se priznam, prekvapila jsi mne, ze za penize za soc. pojisteni se muzou kupovat tanky. Mam nebo mela jsem pracovni vztah ve trech dalsich zemich, vzdy tam soc. pojisteni zpravovalo zvlastni sit uredniku, a ty penize se nehazeli do zadneho spolecneho pytle. Prozkoumam, jak to je ve skutku v CR .)
Jestli mluvis o problemech s Romskou mensinou, tak vim ze jsou. Co ocekavat od spolecnosti, ktera za poslednich 60 let zazila to co oni? Vezmeme jen ty komouske prohrisky: pitome socialne inzinyrstvi rozbilo jejich tradicni rodine vazby a hodnoty, deti se cpali do zvlastnich skol (kvuli odlisne kulture a neschopnosti jazykove stihat s vetsinovou spolecnosti) a do decaku. Vim ze reknes, ze z komousama nemas a tva rodina nemela nic spolecneho. Ale spolecnosti vylezaji ze sve ideologicke bryndy jen tehdy, az si zodpovednost za minulost vezmou - ne primo, ale statecne a plne, jako nemecka spolecnost bere zodpovednost za zlociny svych nacku. Komousi davali z ideologyckych duvodu jim praci. Ted z jinych ale take ideologickych duvodu praci nesezenou. Tak oni nejcasteji voli KSCM, ziji v getach a maji strach.
Problemy jsou, ale budou vetsi, jestli odsoudite romskou spolecnost pokracovat na ceste k drogam, prostituci a zlocinu. Ale ve skutku Cesi by meli mit take radost z nich - mluvi vasim jazykem, zdili vasi nabozenstvi, slavi vase (take statni) svatky. Co chces vic, abys mela duvod premyslet, jak jim pomoct a kamenovala kazdy rasisiticky projev? Vim ze hodne lidi ze skutecne liberalnich a take krestanske demokratickych kruhu na tom pracuje. Zatim jedna dulezita strana, pokud mluvi o socialnich problemach a parazitstvi pocetnych rodin vzdy pomery popisuje tak, ze nezbyvaji pochybnosti, o jake komunite se mluvi. A co jsi psala o tom, ze sama RP beres, ale lidem s tmavsi pleti bys je nedala, je stejny typ mysleni - mozna jsi to zformulovala blbe, ale takove zkratkovite reseni na socialni problemy je to, co mne tady dost desi.
Mimochodem, vis kdo stale prezentuje ceskou hudebni kulturu v tech nejdulezitejsich obchodech z medii v Parizi, vedle Smetany, Dvoraka a Janacka? Zadna nasladlym cesko-nemeckym vkusem zprofanovana medialni hvezdicka. Jednu z tech pani tady obcas nepusti do hospody. Druha hodne a otevrene cerpa z muzikality, temperamentu a hudebnich tradic sveho tatinka, a kombinuje je s folklornimi a klasickymi tradici ceske kultury...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.