| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Není vhodné pro děti

Kobliho,

Nevím, jestli bych tou pohoršenou paní měla být já, ale ráda bych Ti řekla: DÍKY. Díky za upřímný příspěvek. Moc mě mrzí, že tolik doskusí se zvrhne ve vzájemné napadaní, plné netolerance, beze špetky respektu. No, teď už i dokonce chápu, žes byla "vytočená", jenže to, žes někomu nadala "špatné matky" a další Tvé netolerantní příspěvky zas vyprovokovaly k reakci mě. Ale to už je jedno.

Žiju v zemi, kde respekt k přírodě je termínem lidem mnohem, mnohem vzdálenějším než v Čechách. I mě dovádí k nepříčetnosti, když vidím, jak z auta letí prázdná láhev, jak doutnající cigareta dodoutnává na chodníku, jak se vzduchem nesou prázdné nákupní tašky, jak se konterjnery za hypermarketem plní tunami kartónu, zatímco my střádáme kdekterý kousek papírku k recyklování....

A trápí mě i to, že zvířata na mnoha chovných místech a při porážce trpí. Odkud už se naše názory liší, je, že přesto maso jím. Mám za to, že lidskému tvoru je to způsob stravy zcela přirozený. Nemám nic proti vegetariánské stravě, jen od vegetariánů očekávám, že svůj způsob života nebudou vnucovat jiným. Na tom, že někomu maso chutná není nic špatného, nepřirozeného a dokonce ani nezdravého. Jak sama píšeš, aby byla vegetariánská strava zdravá, musí mýt vyvážená. Totéž platí pro stravu všestrannou.

Nikdy se nepodaří zvítězit nad týráním zvířat takto pasivně - nejezením masa. Nikdy se nepodaří přesvědčit lidstvo, aby přestalo konzumovat maso. Podmínky zvířat v chovech se zlepší - a na mnoha místech už se zlepšily - jenom prostřednictvím pravidel a zákonů. A za to můžeme bojovat všichni, ale to by bylo na mnohem více psaní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.