| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Není vhodné pro děti

Paní Anno,
nechtěla jsem se již do této diskuze zapojovat, protože jak už jsem psala, vegetariánství je každého soukromá věc zrovna tak jako víra. Vaše dva příspěvky mě ovšem přiměly.
Na ten první bych odpověděla asi takto. V těhotenství mi gynekolog nechával dělat krevní obraz několikrát právě kvůli mému vegetariánství, se kterým jsem ho seznámila hned na počátku. Vždycky mi říkal, že krevní obraz jako mám já by si přál taky, cholesterol v pořádku, tuky, železo, všechno jak má být a to díky strumě, kterou mám od útlého dětství nejsem zrovna hubeňour. Nemusela jsem za celou dobu těhotenství brát žádné železité doplňky, které určité procento žen brát musí a to je železo spolu s B12 a zinkem největším strašákem u vegetariánů. Tolik ke "kvalitě" krve.
A k tomu malému ubohému vegetariánkovi. Víte moje maminka je také učitelka (nyní v důchodu) a rozhodně by takovouhle věc neponechala jen tak. Toto totiž nesouvisí s vegetariánstvím. Souvisí to se zanedbáním péče a vy ve spolupráci s lékařem byste se měla snažit sjednat nápravu. Tito rodiče krmí své dítě neadekvátně a tím jistě porušují zákon pokud dítě neprospívá. Takže bych se spíš zamyslela, co tímto mohu dělat a nestrašila rodiče vegetariánských dětí. Některé děti totiž maso SAMI odmítají, byl tu na toto téma tuším jednou článek.
Náš roční syn je též vegetarián, dítě krev a mlíko, přibývá více než přiměřeně a je to zdravé dítě. Ostatně existuje kniha dr. Petra Fořta, který je dietologem s dlouholetou praxí a v této knize je lakto ovo vegetariánství akceptováno jako vhodný výživový směr pro děti - ne doporučeno, ale akceptováno (netýká se veganství, fruktariánství...)
Lucajda

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.