| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zkušenosti novopečené maminky

Možná jsem dostatečně nezdůraznila, že jde skutečně pouze o individuální zkušenosti posbírané z různých zdrojů (poradna rodiny, knihy, časopisy, laktační liga apod.) a úspěšně aplikované zrovna na naše konkrétní jediné miminko. Samozřejmě ne všechno jsem dodržovala stále (např. převařená voda na obličej mi vydržela jen krátce). Dokonce jsem spoustu jiných věcí šidila a šidím, na kterých zase jiní trvají - např. nežehlím prakticky nic (používám jednorázové papírové plenky, textilní pleny - kvůli kloubům pouze po vyprání skládám).
Diskutované fénování praktikujeme stále, bez jakýchkoli následků pro pleť naší holčičky, protože to zkrátka miluje a tváří se vždy naprosto blaženě.
Odstříkané mléko hojně využiji, neboť jsme se stěhovali (zvládli jsme to s 2měsíčním miminkem), což mě natolik vyčerpalo, že jsem neměla moc mléka, takže jsem musela malou přikrmovat a díky mým zásobám jsem nemusela přecházet na umělou výživu. Kromě toho nechci žádnou maminku strašit ale může se stát jako např. zrovna mě osobně právě teď (malé je 2,5 měsíců), že se naskytne nutnost operace a i v tomto případě můžu sáhnout do svých zásob. Po narkoze se prý nějakou dobu nesmí kojit, dle druhu až 24 hodin.
Kromě toho ani mě nešlo moc odstříkávání rukou, ale báječně se mi osvědčilo pouhé zachytávání mléka odkapávajícího z druhého prsu, než z kterého malá pije. Většinou, když jsem v pohodě mi takto "odkape" denně 100 ml.
Taky už jsem teď celkem jistá v jakékoli poloze při kojení a můžu kojit kdekoli (v autě, v čekárně u lékaře, ve vlaku) a ani to nebolí. Jen ty začátky zkrátka byly krušné a nesmírně bolestivé. Tak jsem je popsala, tak jak jsem si je zažila s řešením které jsem zvolila - co se týče polohy.
Pokud jde o podávání čaje i v tom se liší názory mnohých pediatrů a písemných zdrojů. Proto podávám čaj prakticky jen když je velké teplo, jinak většinou ne.
Taky s říháním a nočním kojením jsme se už uklidnily a nečekám už v noci moc dlouho. Dcerka si většinou už umí říhnout poměrně rychle a v noci se vzbudí jen tak kolem půlnoci a pak až kolem šesté - takže celkem pohoda, ne?
Začala jsem taky s malou plavat a paní co nás to doma učí mě naučila nějaké nové polohy nošení i při říhání a také říkala, že by se děti neměli nosit příliš v poloze jakoby vsedě - kterou jsme aplikovali na říhání. Tak to teď zkoušíme pokládáním na břísko na kolena. No, pořád se učím :-)
Věřím, že každá normální žena pochopila, že to byly moje osobní zkušenosti a nebude je aplikovat za každou cenu :-)).

Mějte se moc krásně.
Andrea

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.