| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Deník koule - dokončení

Mirko,
ono to nebude porodnicí, spíš tím, jak kdo co vnímá.....rodila jsem v té samé porodnici co Esssi, dva týdny po ní, miminko mělo dokonce o téměř 0,5 kg víc než Ondrášek....
Nikdo do mě nedloubal, vnitřní vyšetření bylo max. jednou za hodinu a mně přidávalo na klidu, když jsem věděla, že porod postupuje. Nikdo mě necévkoval, ani před porodem, ani po porodu. Kdykoliv jsem jen mrkla okem, že něco potřebuju, byla u mě velmi příjemná porodní asistentka, i svačinu mi sehnala, když jsem dostala hlad (manžel u porodu nebyl, ale ne že by nesměl být). Klystýr jsem uvítala a řekla bych si o něj i ve Vrchlabí, neexistuje projímadlo, které by mě spolehlivě pročistilo (Yal gel jsem měla tu čest vyzkoušet při minulém porodu v téže porodnici). I holení jsem přijala (ale není problém ho odmítnout, vyhověj, ale představa, že mě musí šít a připlete se jim do toho chloupek není pro mě moc příjemná....) a byla jsem vděčná, že jsem se nemusela snažit sama, protože jsem byla nejen koule (Esssi může dosvědčit), ale navíc jsem na některé věci dost nešikovná. Prostě tohle vše pro mě není hrůza, ale spíš pomoc.
Hůř už bych snášela ten oxytocin kvůli uspíšení porodu, to bych se bránila zuby nehty. Nástřih....no nevím, jednou jsem ho měla, dvakrát ne, ale protože jsem se ani nenatrhla, nemůžu srovnat, co je horší nebo lepší.
Mačkání břicha nějakou dobu po porodu kvůli kontrole zavinutí dělohy a také barvě krve se nejspíš děje všude, ale asi záleží na tom, kdo a jak citlivě to provádí....
Každopádně z mé zkušenosti bych Esssi příště doporučila stejnou porodnici, jen bych jí přála, aby nebyl zrovna takový nával. Ve Vrchlabí by jí nejspíš nepodali oxytocin na urychlení porodu (to je věc, kterou nechápu, že někdo udělal, ty doktory tam znám a tak je možné, že měli ještě jiný důvod, ale zase je divné, že ho Esssi nikdo neřekl), ale nejspíš by nepřijali některou maminku a poslali ji třeba do Hradce (mám na mysli při podobné "frontě", jako byla v té naší porodnici).

Esssi,
díky za dokončení jednoho deníčku a už se těším na další. Jen jsem teda zvědavá, kdy ho budeš psát :-))))))))).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.