| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Deník koule - dokončení

cizinko,
kdepak, já nechtěla říct, že v někom (v Esssi) byla chyba nebo že "špatně" vnímá, chtěla jsem říct, že dva lidé mohou tutéž věc vnímat různě, i opačně....Takže např. pro mě, že klystýr, vyšetření během porodu, holení a já nevím, co vše je ještě často popisováno jako nějaká hrůza (nemyslím teď v tomto článku, ale obecně) nebylo obtěžující, ale naopak, že mi to vyhovovalo a pomáhalo...Ale jasně, že to může někomu vadit a možná většině.....
Já bych se ráda vyhnula hodnocení, jestli je lepší rodit s klystýrem nebo bez, oholená nebo neoholená, vleže nebo vestoje, s nohama za krkem nebo s hlavou mezi nohama....Podle mě totiž obecně nic není lepší ani horší, protože každý má jiné potřeby, jinak vnímá, někomu vyhovuje to, druhému zase ono, takže hodnotit se dá pouze subjektivně....
Stejně tak odmítám hodnocení porodnic, jestli je ta lepší než jiná. Protože jde zase jen o tom, co komu víc vyhovuje. Jediné, co se dá ohodnotit, jak která porodnice (nebo spíš její zaměstnanci) dodržuje to, čím se prezentuje. A to by zase chtělo spíš dost rozsáhlý průzkum než jen předávání zkušeností mezi známými a kamarádkami, aby to mohlo být považováno za objektivní.
Takže na jedné straně je potřeba vědět, co člověk chce nebo nechce, na druhé straně by měl mít možnost si podle toho vybrat. Bohužel v tom je potřeba zatím až příliš často sahat ke kompromisům, sem tam něco "zkousnout" nebo na něco radši zapomenout. Změnit se to jistě dá, ale chce to čas a chuť....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.