| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dopis mrtvému synovi

Váš příběh je velmi smutný a moc s Vámi cítím, i já jsem matka a před 14 dny jsem byla na očkování proti tomuto onemocnění. Jen chci dodat pár faktů, aby to nevyznělo vše tak jednoznačně proti "lékařské mafii". Lékaři jsou často v boji s touto chorobou dost bezmocní, hlavně kvůli rychlému průběhu - k většině úmrtí dochází do 24 hodin od začátku potíží, ale taky vzhledem k nespecifickým potížím, které lékař nemá šanci rozpoznat (jinak by musel nasadit antibiotika u každého "nachlazení" - a často se tak dnes děje, právě z obav z této nemoci - a v jiných zemích už meningokok začíná být na běžná antibiotika odolný...). Národní referenční laboratoř a Vámi zmíněná dr.Křížová velmi pečlivě sleduje vývoj této nemoci, spolupracuje se zahraničními experty, provedli Vámi zmíněnou studii (což nebylo zdaleka jednoduché - jen si představte vypňovat dvacetistránkový dotazník s rodiči, kterým právě zemřelo dítě...). Důvody k odmítání plošného očkování jsou mimo jiné možnost změny z invazivního typu C (proti kterému je očkování, které lze použít například v situaci, kdy se nahromadí více případů na určitém území či vznikne epidemie) na invazivní typ B (proti kterému očkovací látka asi hned tak nebude) - toto už se částečně děje a pak bychom byli v případě epidemie bezmocní (toto očkování se použilo například při zvýšeném výskytu mening.meningitidy u mládeže v Olomouci tuším v roce 1997). Udává se, že dlouholeté očkování cestovatelů do Saudské Arábie bylo příčinou vzniku nového kmene typu W. Další důvod je, že nemocnost nedosahuje zdaleka takových hodnot jako např.v Anglii.
Nedostatek informací je myslím sporný, v roce 1995, kdy bylo nejvíce onemocnění, se o této nemoci mluvilo stále a naočkovaly se tisíce lidí
(na vlastní žádost), postupně si média i společnost "uvykla" a článků ubylo - to je otázka poptávky a nabídky. Nicméně na jaře 2003 všemi médii (včetně všech televizí) proběhla zpráva o nové očkovací látce,která chrání dlouhodobě, v této tiskové zprávě byly popsány i příznaky a léčba. Ovšem v dnešní záplavě zpráv je snadné přehlédnout... Letáky, které zmiňujete (klíšťová encefalitida, hepatitida) jsou aktivity firem vyrábějících tyto očkovací látky, nikoli státu, takže je to trochu o něčem jiném. V roce 1999 byl vydán Státním zdravotním ústavem informační leták (autor dr.Křížová, včetně příznaků, léčby, možností prevence, rizikových faktorů, informace o možnosti očkování), který byl rozeslán na různá lékařská a osvětová pracoviště.
Tolik jen na vysvětlení, že ti "gauneři v klotových rukávech" musí zvažovat všechna pro a proti, například i při "propagování" očkování (možnost nástupu nového agresivního kmene, proti kterému by nebyla možnost očkování, pokud by způsobil epidemii), rozhodně si nemyslím, že by nic nedělali a osud nemocných a zemřelých jim byl lhostejný, jen také musí myslet "globálněji", jestli tím, že teď zachrání 20 lidí, nezaviní v budoucnu smrt 100 lidí.
Neberte to prosím jako útok na Vás, plně chápu Vaši bolest a zlobu, jen jsem se Vám snažila vysvětlit druhou stranu problému. Osobně jako matka věřím, že je dobře, když se o této nemoci mluví a maminky se o něm dozví. Přeji Vám hodně sil. Andrea

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.