| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Deník koule - dokončení

Evo, to nevim – timhle jsem si nezabyvala ani kdyz to pro mne bylo aktualni. Snad te poradi nekdo jinny. Nekdo tady na Rodine diskutoval o tom, jestli neni vhodnejsi podat vitamin K na lzicce. Muj syn snasi injekce docela statecne od jak zivy, rozhodne to nebylo nejhorsi, co ho potkalo v den jeho narozeni – alespon doufam.
Ze zachazeni s miminkama v moji porodnici mi se hodne nelibil pozadavek vazit miminka pred a po kojeni. Je to v silne disharmonii s obecnym pozadavkem nakojit miminko hned potom, co se ohlasi. Podle predstav detskych sester mas nejdrive ho placiciho zvazit, a hned potom co usne, supnout na vahu zase a pak spocitat rozdil. Jestli pije dost, poznas podle toho, ze slysis jak polyka, bude asi take i trochu blinkat. Takova technokraticka kontrola spise nahani matce strach, ze to mleko muze i nevzniknout a nuceni s miminkem manipulovat tak, jak se miminkovi nelibi je vylozena blbost. Ptala jsem si svych globalizovanych kamaradek – vahy na chodbach jsou vsude, kdo ma pochyby, muze si to zkontrolovat, ale nikdo neslysel o formularech o presnym mnozstvi nakojeneho mleka. Jestli te to zaujalo, diskutovali jsme o tom na diskuse Jde to i bez plinek (miminka/curani a kakani) a par zen mely lepsi postrehy nez ja, jak pitoma a pozbavena smyslu praxe to je. Ja jsem ty formulare s klidnym svedomim falsovala, a snazila jsem kojit podle instrukci, ktere jsem nacetla pred porodem – podle chuti mimca a tak casto jak ono chce. Nemela jsem s tim zadne potize, a spolehnout na vyuku od sester mne pripadlo jako zbytecna prilezitost pro buzeraci a sireni bludu. Na priklad, jedna starsi sestra zaucovala moji sousedku v pokoji, ze ma nechat miminko vytravit a proto kojit podle pravidelnych intervalu. A spolubydlici (matka uz druheho ditete) ji poslechla, v tom zvlastnim stavu jakym clovek po porodu je, a ani nezvazila moznost, ze travici potize u miminka je spise od nemocnicniho jidla. Samozrejme za ta leta osveta pokrocila, ale vzdelanost nekterych detskych sester je tezko podcenit – to si bohuzel vsimam doposud. Podle toho, co se da tady vycist, "zaucovani matek" byva jen takovy ideologicky zvast, pod kterym se skryva prilezitost pro buzeraci. Je samozrejme fajn, ze kdyz si nevis rady, muzes si nekoho zeptat, ale co budes nejvice potrebovat, je tvrzeni okoli, ze vse delas a zvladas skvele, a tvoje miminko bude nejvice potrebovat sebevedomou a klidnou matku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.