| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodičovský příspěvek

Jak pro koho. Můj názor je, že si současná vláda a parlament naprosto bezstarostně pohazuje penězmi, které nemá (nebo zatím má, a pak budou zákonitě chybět). Mě připadá celý systém rodičovského příspěvku na hlavu postavený - proč jej proboha dostává každá matka dítěte do čtyř let věku, o které pečuje, bez ohledu na to, zdali pracuje nebo ne a kolik vydělává? Nepřijde mi logické, aby stát dával příspěvek někomu, kdo vydělává tolik, aby velmi slušně zabezpečil rodinu(patřím k nim). Nebo že by to byla náplast na ty nepřiměřeně vysoké daně a pojištění? No ale to mi zase nestačí!!!Dále - hlavním cílem státní podpory rodiny má být zvýšení porodnosti (alespoň se to tak deklaruje). Já si nemyslím, že zvýšení příspěvku na 7 000 Kč přiměje nějaké zásadní procento matek porodit nějaké děti navíc. To by asi chtělo systémovou změnu - většina maminek si stěžuje, že by klidně šly do práce, ale že je nikde s malými dětmi nechtějí. Ale to je proti zákonu, že? Takže by stačilo, aby zaměstnavatelé dodržovali zákony. Ovšem to by je někdo musel "prásknout". Další věcí je možnost práce na zkrácený úvazek - to se tady moc nepěstuje. Já jsem měla velké štěstí, že jsem takovou práci sehnala, navíc s možností částečně pracovat z domova. Úžasné - ale mám už jenom jednu kamarádku, která pracuje podobným stylem, jinak je to buď - anebo - buď budeš chodit na plný úvazek, a nemocné dítě bude řešit někdo jiný, nebo si zůstaň doma. První možnost jsem si zažila poté, co jsem se vrátila 9 měsíců po narození Martínka do svého původního zaměstání - nestálo to za nic. Takže jsem po roce a půl odešla (pěkně uštvaná a vydeptaná), dala si půl roku oddych, skamarádila se se svým dítětem, a pak si našla práci, kterou mám teď. Další věc - péče o děti do věku tří let. Možnosti - chůva - velmi drahá záležitost. Babička,dědeček, teta - ne každý má tu možnost. Jesle - je jich naprostý nedostatek. Jsem z Prahy, myslím, že na každý obvod připadají jedny státní jesle. Martínek do nich chodil zhruba od dvou a půl, mám s nimi strašně dobré zkušenosti. Někde jsem se dočetla, že by se síť těchto zařízení měla velmi brzy rozšířit (jak je zvykem ve většině států EU), navíc by se měla rozšířit "otevírací doba" předškolních zařízení. Jenže tohle všechno bude na nic, pokud bude situace taková "chci pracovat, ale s malým dítětem mě nechtějí". Takže, abych to shrnula - já jsem zásadně proti celoplošnému zvýšení rodičovského příspěvku, myslím, že lze nastavit rozumnější mechanismus (podle příjmu rodiny). Ty peníze, které se nastaveným systémem rozfrcají, budou někde chybět - a odskáčeme si to jednak my, až se dostaneme do důchodového věku, a taky naše děti, které budou řešit zadluženou zemi. Chyba je podle mě ve způsobu, s jakým se zachází s matkami malých dětí, a to žádných tři a půl tisíce nevyřeší.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.