| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dopis mrtvému synovi

Dobrý den paní Pavlo,
předně musím přiznat, že jsem překvapená (a to mile), že jste vstoupila do diskuse. A zda Vás chci nebo chceme ? No samosebou ! Jen mě mrzí, že jsem tu teď nebyla, abych zareagovala rychleji.

Ten můj e-mail toho 11.června, byl na základě té šokující mapky o výskytu meningokokového onemocnění, kterou mají naši slovenští sousedé k dispozici. Nevěřím že je zas až tak zavádějící (jak se ohrazuje Váš kolega), předpokládám pouze, že Slováci mají jiná hlediska pro určování nebezpečnosti jednotlivých oblastí. Uznejte, že po shlédnutí takové mapky to musí otřást každým českým člověkem, natož pak takovým který se pídí po informacích bohužel už pozdě.

Ano hodně mě mrzí, že pořad "k věci" na Primě ve čtvrtek 5.června jsem propásla, jak jsem se již zmiňovala ve svém e-mailu. Ale obávám se, že jej mnoho lidí nevidělo - vzhledem k pozdní hodině všedního/pracovního dne. Ve zpravodajství byla upoutávka na 23:40 - ANO čekala jsem na něj, ale nakonec jsem usnula. Počítám, že pořad nakonec začínal až těsně před půlnocí.
Hned druhý den jsem na Primu psala, zda není možnost pořad buď shlédnout někde u nich, či zda by nebyl k dispozici na kazetě. Asi po 10 dnech jsem dostala zamítavou odpověď.

Víte paní Pavlo, je škoda, že jste svůj dlouholetý pocit "že v Čechách chybí spojující článek mezi odborníky a širokou veřejností" někde neventilovala (nevím - na poradě, na vedení ... ? ), nebylo by od věci zřídit alternativu odd.marketingu a akvizice, právě pro zjišťování zda a jak dětské obvodní lékařky nakládají s informacemi vůbec. Když jsem se ptala "maminek v zahraničí" tady v jedné diskusi, ozvala se pouze jedna z Německa, která má pro svá děcka mezinárodní očkovací průkaz, kde je zmínka o různých i nepovinných vakcínách. Nevedla by tudy cesta ? Ale pokud by se to prosadilo do nových očkovacích průkazů, pořád budou děcka, která mohou zůstat v nevědomosti - což takhle VÝMĚNA očkovacích průkazů pro již narozené děti a dorost, kde by tyto informace byly.

Ano paní Pavlo, Vaše poznámka "proč u nás lidi pořád čekají, že informace "k nim prijdou"" mě skutečně nadzvedává ! Zrušte "bezplatné" zdravotnictví a jsem přesvědčena, že se lékaři budou víc snažit udržet si pacienty/klienty, byť "pouhými" informacemi - když to za stávajících podmínek nelze.
On když člověk (rodič) vykonává svoji profesi, kterou považuje za smysluplnou, často se jí věnuje víc, než je jeho povinností (to bývával i můj případ) a to nemluvím o podnikatelích (kterých to je existenční nutnost), takže občas uteče i ten nejjednodušší zdroj informací a zpráv v televizi. Možná že ti co čtou senzacechtivé plátky jsou "v obraze" díky různým tragédiím daleko více než ti co čtou ve volných chvílích seriózní tisk a literaturu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.