| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodičovský příspěvek

Alicee, tady se trochu pouštím na tenký led, takže spíš nadhodím k zamyšlení, jo? Samozřejmě téma školného na VŠ s tím, že si na něj student vydělá (při studiu pochopitelně) se v našem státě přetřásalo už před nějakým časem, takže už jsem si o tom tak přemýšlela. Nejsem příliš nadaná. Vystudovat VŠ v oboru, který jsem studovala na střední, bych pravděpodobně vůbec nezvládla. Šanci bych měla jedině u oboru, který by mi byl býval bližší. Ale s tím, že bych na tom musela zatraceně tvrdě dřít, abych vůbec "prolezla". Byly by to pro mne asi dost nervy, a tak teoreticky mě i napadlo, že bych možná nezvládla ani studium mně blízkého oboru. Když si tak představuju, kolik práce a nervů by mi to dalo, než bych dostudovala a absolvovala všechny zkoušky, tak jsem si k tomu zkusila napasovat ještě představu, že kromě celé té kalvárie ještě PRACUJU. Dospěla jsem k závěru, že to už bych teda nezvládla určitě. Takže kdybych směla vejšku studovat jen s podmínkou souběžného přivýdělku, tak bych ji prostě absolvovat NEMOHLA. Jinými slovy řečeno, kdybych stála na začátku, a naši mě nemohli při vejšce živit (nebo bych si musela platit školné), tak bych na VŠ prostě nešla.
Pochopitelně je otázka, jestli tvor tak málo nadaný učiní smysluplný krok, pakliže se rozhodne vejšku studovat. Respektive - jestli vůbec bude schopen zvládnout tlak, kterému jednou bude vystaven na svém budoucím pracovišti, tedy - bude-li vůbec schopen zastávat funci, pro kterou pracně studoval. Ale to zajisté také závisí i na oboru - jsou náročná povolání (lékař, právník, učitel), ale dozajista budou i méně náročná povolání, která by vyhovovala i méně energickému tvoru (knihovník pracující ve fondech?...).
Tedy, studovat vysokou není žádná legrace, ne každý na to má (teď myslím buňky), ale i když na to nemá, má podle mě právo na život, štěstí, lásku, rodinu...
M.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.