| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodičovský příspěvek

Samozřejmě, že tam sedí ještě teď - však taky na rodičák je nárok JENOM do čtyř let věku NEJMLADŠÍHO dítěte a nikoli CELOŽIVOTNĚ na VŠECHNY děti, takže tam musí sedět někdo, kdo to bude hlídat... Vzpomněla jsem si, jak jsem poprvé rušila rodičák, protože jsem začala pobírat peněžitou pomoc v mateřství na další dítě:
1. písemně jsem jim oznámila, že na dávky nadále nemám nárok, takže pobírání rodičáku ruším (tím jsem zaměstnala nějakou úřednici, která si to přečetla a zanesla ke mně do složky a do počítače)
2. rodičák mi od nich přšel v pokrácené výši (tím jsem zaměstnala někoho, kdo kontaktoval PSSZ kvůli výši mé mateřské --> vyřizují to písemně, takže jsem tím změstnala další úřednici na PSSZ, která jim vystavila potvrzení --> poté na tom pracovala opět úřednice z radnice, která mi přiklepla rodičák v nižší výši a někdo zodpovědný za rozesílání peněz vypsal a odeslal peníze složenkou)
3. se složenkou v ruce jsem naklusala na úřad vysvětlit jim, že nárok opravdu nemám, ale oni když si aktivně zjišťovali výši mé mateřské, tak zapomněli, že mám zaměstnavatele dva (tím jsem zaměstnala úřednici, která se mi osobně věnovala - dohodli jsme se, že jim složenku vrátit nemůžu, ale ať ji nevybírám, peníze se jim vrátí nazpátek a bude to)
4. ta samá složenka mi přišla po druhé (tím jsem na úřadě zaměstnala někoho, kdo rozesílá dávky a kdo si dohledal, že jsem si peníze nevyzvedla a poslal mi je znova)
5. protože ani tentokrát jsem si ji nevyzvedla, přišel mi od nich výhružný dopis, že jsem povinna jim hlásit veškeré změny, tedy i změnu adresy (opět jsem tím tedy zaměstnala někoho, kdo si všimnul, že se peníze vrátily zpátky a dále úředníka, který mi napsal dopis)
6. znova jsem jim sepsala, že rodičák opravdu nechci a proč ho nechci (no jo, další práce pro úřednici, která si dopis musela přečíst a někam založit...)
7. přišel mi od nich opět výhružný dopis, tentokrát že kontrolou zjistili, že od nich neoprávněne pobírám rodičák a že ho mám okamžitě vrátit (hmmm, tedy jsem zaměstnala někoho dalšího, kdo si buď konečně pořádně přečetl moje dopisy, nebo se rozhodl udělat kontrolu a někoho, kdo napsal dopis)
K tomu všemu jsem na úřadě nejspíš dala práci i nějaké paní/slečně na podatelně, přes kterou veškerá korespondence prochází a někomu zodpovědnému - na dopisech vždycky bývá podpis řadové úřednice a zodpovědné osoby..

Takže já to vidím tak - má-li se snížit počet úředníků, je nutné dát příspěvek plošně všem ve stejné výši na každé dítě až do smrti osoby pobírající dávku (její smrt se pozná tak, že se třikrát po sobě dávka vrátí úřadu jako nevyzvednutá)


S.+++

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.