| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodičovský příspěvek

Mile mě překvapilo, kolik lidí je tu proti zvyšování rodičovského příspěvku, potažmo dalších socanských dávek. Díky bohu za to...

Ale povím vám, co úplně maximálně nadzvedlo mě - poslankyně ODS Alena Páralová tuším, která pravila, že zvýšení rodičovského příspěvku je přínosné a že ho hlavně pak sebereme matkám, které pracují. To je panečku prospěšná věc!!! Makáš maminko? Pracuješ? Honíš se od rána do noci jako debil? Platíš daně? Tak za trest nic nedostaneš! Schopné, pracující matky, které vytváří hodnoty tento stát totiž nechce. Pracující matka = špatná matka...nebo to možná špatně chápu?

Tohle nebylo nikde v palcových titulcích novin. To se šeptá potichoučku mezi řádky. Ono taky koho by to zajímalo, když takových "hloupých" snaživek je pomálu... No jsem tak blbá, že patřím mezi ně. S jedním děťátkem pracuju na plnej úvazek a platím takový daně, že stát na mě ani po půlroční mateřský rozhodně neni škodnej. Jo, je to dřina. Ale dělám to ráda - ne pro peníze, ale pro ten pocit, že něco dokážu. O svoje dítě se starám sama (žádné babičky, jesle nebo chůvy na hlídání) a starám se o něj dobře. Doma neni bordel a slečna taky neni žádnej anděl, pokud by na to někdo chtěl narážet...

Já nechci vyšší příspěvek. Klidně nechci žádnej příspěvek. Ani neříkám, že všechny mámy maj možnost s dítětem pracovat, protože to tak bohužel není. Ale chci, aby to bylo SPRAVEDLIVÝ! Daně platíme podle výše příjmů, aby to bylo spravedlivý, ale příspěvek už všichni stejnej. Budiž. Snesu to. Ale aby ten, kdo pracuje nedostal za trest NIC????

A řešení rozhodně nevidím v progresi rodičovského příspěvku. Vůbec ne. Řešení je zrušit placenou rodičovskou dovolenou (protože to JE dovolená) a zavést konečně slušný zařízení pro péči o malý děti, aby se mámy mohly do práce vrátit bez pocitu, že svému dítěti ubližují. Matky budou vydělávat peníze na sebe, stát i důchodovou reformu, nebudou doma hloupnout a o rozvoj a pohodu jejich dětí se zatím postarají další pracující osoby = další zaměstnaní, generující hodnoty, nadto odborníci... A že by menší kontakt mámy s dítětem byl zničující? Těžko říct, nejsem psycholog. Ale dost o tom pochybuju, protože čím je něco vzácnější, tím to máme raději, že?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.