P+1: to už tu kdysi bylo - strčit dítě v půl roce do jeslí a hybaj do práce - a neosvědčilo se to. Dítě do 3 let mámu potřebuje.
Péče o dítě není dovolená, je to služba společnosti, i když na to můžou mít různí lidé odlišné názory -je to to samé, jako je snažší strčit starého člověka na LDN nebo si vzít péči o osobu blízkou, odejít z práce a věnovat se mu - a očekávat od státu, že mi zajistí k takové péči alespoň nějaké základní podmínky, protože jsem si na to platila daně a postarat se důstojným způsobem o členy společnosti je známkou její úrovně. Investice času a peněz do dětí je navíc investice do budoucnosti, proto by bylo fajn, kdyby maminky měly zajištěné důstojné postavení, ne že budou živořit a dostanou se do plné finanční a sociální závislosti na blahosklonnosti okolí. Že toho někdo zneužívá, že na to mámy kašlou je otázka systému. Nevím, jak to ošetřit, aby mateřskou dostávaly jen "dobré mámy" to je utopie, to nejde, holt se ty ostatní svezou.
Přesto všechno považuju současné plošné zvýšení rodičovského příspěvku za populistický tah před volbami a moc s ním nesouhlasím, protože jak už tu někdo řekl, není slyšet to, co s tím bude potichu souviset - kde na to vezmou, kolik komu zas jinde seberou, o kolik se zvýší daně... Byla bych radši, kdyby to bylo řešeno nějak jinak, třeba aby pořádně dořešili to zfušované společné zdanění manželů. Myslím si, že na tom vydělají sociálně slabé a nepřizpůsobivé skupiny obyvatel a pak mámy, co chodí do práce a děti jim vychovávají chůvy a babičky- nezlobte se na mne, ale OSOBNÍ péče je pro mne péče mámy a táty, ne nějaká najatá pracovní síla. I když je fakt, že tyhle maminky ze svého výdělku zaplatí daně a tím jsou společnosti prospěšné několikrát-jako mámy i jako daňoví poplatníci.
Předchozí