| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodičovský příspěvek

Danielo, taky bych od syna nešla ve dvou letech do práce, ani kdyby byl sebešikovnější. Ale to je věc, kterou nejspíš lidi typu Jany nepochopí. Mně by taky šlo už i jen o ten vztah mezi potomkem a mnou. Jasně že by se babička postarala. Ale co já? Babička tu jednou nebude, a co já si budu vyříkávat s dítětem, které vlastně skoro neznám? Sama na svou kůži pociťuju, jak moc je potřeba, aby na sebe lidi měli čas, a nejen na to rychle udělat úkoly, navařit večeři a umýt nádobí, ale třeba jen na... přitulení... snění a povídání... zahrání si společný hry... rozebrání něčeho, co se stalo ve škole... (Samozřejmě už jsem trochu jinde, syn chodí do školy, takže teď už vlastně JE dost velkou část dne mimo domov - je to o něčem jiném než u zvažování, zda být s dítětem na MD nebo ho dát do jeslí (či kamkoliv jinam).)
Netroufnu si odsoudit ženu, která nechá potomka laskavé péči kamarádky, chůvy či babičky, a jde raději do práce (Janino zaměstnání zcela určitě není na zkrácený úvazek, má-li z něj takový příjem, že jen daně činí 15 tisíc). Manžel k něčemu takovému podotýká, že nebýt lidí, kteří mají na prvním místě práci a pak až rodinu, tak by tu nebyly žádné nemocnice, vlády, zaměstnavatelé, vynálezci... Takže i to je asi potřeba. Na druhou stranu tito jmenovaní by zase neměli zavrhovat nás, kteří dáme přednost tomu být s dítětem co nejvíc, protože to zas má taky své přednosti - třeba zvětšení pravděpodobnosti dobrého vztahu mezi rodičem a dítětem, možnost vychytat problémy dítěte a řešit je, víc dítě znát a mít tudíž větší možnost mu pomáhat, když tu pomoc potřebuje...
M.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.