| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Na stará kolena

Ivo, já Ti trochu zamotám hlavičku, můžu? Já jsem měla dítě v čerstvých pětadvaceti - a byla jsem poměrně úzkostná matka a relativně neflexibilní, jako by mi (podle Tebe) bylo nějakých padesát. Přesto si myslím, že ze syna může (nebo samozřejmě nemusí) vyrůst spokojený člověk, kterému třeba až zas tak nebude vadit, že s ním rodiče netrajdali na lyžích a nebrouzdali kdejakej oceán. Na druhou stranu moji švárovci jsou ještě starší než já a manžel a s dětmi sportují, lyžují, plavou, jezdí k moři, spějí na chatě na opuštěný louce... Přitom jemu je "už" přes čtyřicet a jí osmatřicet.
Na druhou stranu je zajímavé, že jsi takový argument přinesla v tématu o starších otcích. A, holky, napadlo Vás někdy, že i právě takové generační rozdíly, zkostnatělost, nepružnost myšlení, mohou být pro mnohé mámy důvodem, proč jsou se svými dětmi raději doma (do tří, čtyř let) než by je daly na vychování prarodičům??? Například mně je jasné, že můj syn, kdyby ho vychovávala moje matka, by byl chudák. On to nemá snadný; ale moje máti by mu ještě přidala. Teda především proto, že je velice zkostnatělá, netolerantní, autoritativní, všechno ví nejlíp... Ve své výchově by zcela jistě používala i podpásové prostředky jako zesměšňování a vydírání... Raději na MD s minimem peněz než to chouďátko nebohý vystavit jejímu vlivu...
M.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.