| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Do poslední kapky mléka aneb Kdo nekojí s námi, kojí proti nám!

před nedávnem jsem o tom psala v rubrice Kojení. Při odchodu z porodnice jsem měla málo mlíčka, byla jsem celá rozkousaná a malá se navíc nechtěla přisávat. Prostě co mohlo být špatně, tak špatně bylo. A já jsem z toho byla taky špatná, protože kojit jsem chtěla hrozně moc a jak už jste tady některá psala, v těhotenství mě vůbec nenapadlo, že by s tím mohl být nějaký problém.

S pomocí Laktační ligy, mojí skvělé maminky a manžela a v neposlední řadě i mojí buldočí povahy :o)) se mi podařilo rozkojit, ale trvalo to víc jak třicet dní a místy to bylo fakt drsný (nakojit - cca 40 min. a přitom 2x vystřídat obě prsa, pak dokrmit odstříkaným mlíčkem a protože ho bylo málo, ještě Nutrilonem. Umýt veškeré nádobíčko po dokrmování. Hodinku počkat, aby se nějaké mlíčko vytvořilo, a pak odstříkat (10-20 minut). Umýt veškeré nádobíčko. Hodinku počkat a nakojit (viz výše).

No, povedlo se, a když se teď v noci probudím a prostěradlo je mokré od mlíka, tak si toho zatraceně vážím, protože vím, co to stálo. Ale vůbec bych nezazlívala, když to někdo nevydrží (kdybych měla starší dítko, tak by se to nedalo - nemohla jsem se věnovat vůbec ničemu jinému, a když říkám ničemu, tak opravdu myslím NIČEMU - byl problém si dojít i na záchod a najíst se, o jakékoli údržbě domácnosti vůbec nemluvě).

Vážím si toho, že naše dětská doktorka, skvělá ženská, když jsem jí po návratu z porodnice brečela v ordinaci, že nemůžu kojit, mi řekla - na imunizaci dítka stačí i ta troška mlíčka, co od vás má, ale kojení taky není všechno - chodí nám sem spousta dětí, co kojené nejsou, a nezastůňou, a jiné kojené jsou a jsou nemocné pořád. Však my tu vaši berušku umřít hlady nenecháme.

Co jsem tím chtěla říct - kromě toho, že jsem přesvědčená o tom, že mlíčko od maminky je přece jenom nejlepší, jsem tak moc chtěla kojit taky z pohodlnosti - pokaždé umývat všechny ty serepetičky je dost velkej opruz. Teď mám v lednici spoustu zmrazeného mlíčka, takže kdybych chtěla někam vypadnout, tak klidně můžu - manžel už má praxi v krmení sondičkou přes prst :o)). Ale i tak jsem zatím byla s miminkem, kde se mi zachtělo - předevčírem dokonce i na svatbě - a bylo to mnohem pohodlnější než s Nutrilonem, to si neumím představit.

Aby si to někdo nevyložil špatně - vůbec bych si netroufla odsuzovat kohokoli, kdo se na to kouká jinak než já. Jen jsem chtěla říct, že pro mě to žádné omezení není a jsem moc ráda, že se mi to nakonec povedlo.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.