| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Plenky, aneb jak jsem si vybírala

krásně a dopodrobna zpracovaný článek, to se musí nechat. Myslím, že je na každém z nás, aby si vybral to, co je pro něj nejvhodnější. My čekáme mimi každým dnem a máme už nakoupené Pampers, přiznávám ale asi 10 ks látkových - spíše na podložení miminka a utírání. Když jsem si tu výbavičku prala a žehlila, docela jsem se zapotila - chtěla jsem mít plenky necípaté, když jsem k tomu žehlila i všechny ty dupačky a bodíčka - normální koš prádla mám vyžehlený 2x rychleji.
Myslím si, že i tak to bude docela makačka, jsem ráda, že už nemusím být odkázaná na látkové pleny, vyvařování a žehlení - když pominu finance, tak ten čas můžu věnovat miminku - a bylo by ho nemálo.
Nemohu souhlasit s autorkou, že látkových plen stačí 18 - 60 kusů, to by maminka nedělala nic jiného, než ty pleny prala - nemám teda spočítané, kolik se jich vejde do pračky s plněním 5 kg 8-))), ale vezmeme-li v úvahu taky namáčení... a taky to, že pokakané pleny asi nebudu prát s dupačkama nebo povlečením na postýlku, už kvůli vyvářce.
Navíc, pleny se musí sušit, pokud autorka nemá sušičku (jak dalece je ta ekologická?), mí rodiče dodnes vzpomínají, kterak chodili kupovat nové a nové balíky látkových plen, protože se ještě netopilo a jim ty pleny prostě neschly. Ne každý má přístup k mandlu a sušit žehličkou by asi nebylo nejlepší.
Navíc nutno vzít v úvahu i to, že když dítě načůrá do látkové pleny, nemá se to kde vsáknout a pokožka je stále ve styku s močí, takže je opruzená - to znamená častější měnění plen. Sama autorka napočítala savost jednorázových plen na půl litru, což látková nikdy nevezme, ani kdyby byla dávána trojmo. Takže nutno veškeré náklady zněkolikanásobit, jak elektřinu, vodné, stočné, tak i prášky a odpady. Čas matky, strávený touto bohulibou činností nepočítaje.

Tímto jsem nechtěla autorce nic vyčítat, její pohled na věc je zajímavý, nicméně jednostranný. Pro mě osobně je důležitější miminko, jeho zdravá pokožka a pohodlí (také to moje, raději si s ním budu hrát, než prát pokakané plínky, to je snad pochopitelné). Ne, že by mě nezajímala ekologie nebo to, co odkazujeme našim dětem, ale žiji v Ostravě, a myslím si že ty 2 tuny plen, které my vyprodukujeme jsou nic oproti tomu, co vyprodukuje zdejší těžký průmysl. Možná to někomu zní alibisticky, ale je to tak. Věřím, že i společnosti vyrábějící jednorázové pleny se snaží, aby ty byly recyklovatelné - to je ostatně starost společností, zabývajícími se likvidací odpadků - platíme za ně nemalé poplatky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.