Jitko,
Popolini:
jsou kalhotkové pleny tvarem připomínají jednorázovky a jsou flanelové (nejsou tak objemné a schnou nejrychleji), froté a biofroté (jsou objemnější - je to pěkný balík, velmi dobré na noc, schnou poměrně dlouho, i když já je dávám schnout na sušák k topení - dám je nahoru rozložené na plocho a ráno jsou suché) - na tyhle musí ještě přijít svrchní kalhotky. Pak mají ještě takové 2v1 ty (EasyFix) ty už mají tu nepropustnou svrchní vrstvu integrovanou v sobě.
Ke každé plencese dodává jedna vložka. Prodávají se i zvlášť.
Svrchní kalhotky - Popowrap na suchý zip, Vento na patentky (jsou nepropustné, ale prodyšné) a pak mají ještě vlněné Woolwrap ty jsou na patentky (jsou 100% prodyšné,je to vlněná tkanina,jsou také nejdražší a neprosáknou)- vlněnky se perou ručně a inpregnují lanolínem. Kalhotky je dobré nechat vyvětrat po přebalení, Popolini mají lanolinovou kůru a nebo můžeš na ně použít lanolín z lékárny (návod je tady na rodině na diskuzi látkové pleny - http://www.rodina.cz/diskuse2072.htm
ale víš co já to sem zkopírnu :-)
(Adel napsala:
Jinak mam z Německa další inspiraci pro impregnaci vlněných kalhotek lanolinem, brzy se snad objeví i na Ivčiných stránkách "latkovepleny".
Lanolin
Je to jednoduché a levné. Své kalhotky peru v pračce v programu na vlnu. Kdo si není jistý, může prát raději v ruce. Běžné prací prostředky nedoporučuji. Používám prací prostředek určený vysloveně pro vlněné kalhotky. Lanolin lze koupit v lékárně (v Čechách vás přijde 50 g asi na 30 Kč). Stačí 10 g. Půlku kávové lžičky lanolinu dejte do misky, přidejte prostředek (2 – 3 stříknutí). Přimíchejte 1 – 2 kapky levandulového olejíčku – hezky voní a působí proti molům. Přidejte velmi horkou vodu. Vznikne vám mléčně zbarvená tekutina. Doplňte vlažnou vodou do celkového objemu asi 2 litrů. Do lázně namočte kalhotky a promačkejte. Potom nechejte stát půl hodiny až hodinu. Jemně vyždímejte a nechejte uschnout – nepokládejte na topení ani na přímé slunce. Kalhotky potřebují 2 – 3 dny na uschnutí. Občas je obraťte z rubu na líc.
Sprej na vlnu
Použijte láhev na olejové tekutiny (např. prázdnou, dobře vymytou láhev od spreje na opalování nebo na jedlý olej). Do láhve dejte plnou kávovou lžičku lanolinu, 2 – 3 stříknutí prostředku a případně pár kapek levandulového olejíčku, přidejte asi 200 ml velmi horké vody a řádně protřepejte. Vznikne mléčně zbarvená tekutina, která zůstane i po vychladnutí. Sprej můžete dále použít i bez zahřívání. Především pokud ošetřujete skvrnu žlučovým mýdlem, můžete postižené místo ještě za vlhka sprejem naimpregnovat. Sprej je použitelný tak dlouho, jak dlouho vydrží levandulový olejíček)(který však není nezbytně nutný – slouží jako vonná přísada). Lanolin sám o sobě se nezkazí.
Větrání
Vlněné kalhotky by se měly po každém použití dobře vyvětrat a nechat proschnout. Doporučuji pověsit je na noc ven. Ráno budou ještě trochu vlhké – účinek je podobný jako byste je vyprali. Pokud budete kalhotky ráno potřebovat, stačí, když je večer po setmění pověsíte ven na 1 až 2 hodiny. Při dobré péči se kalhotky perou jen velmi zřídka. Pokud kalhotky prosakují, znamená to, že potřebují vyprat a znovu naimpregnovat lanolinem.
Sama jsem si už koupila lanolin v lékárně a kalhotky impregnovala, opravdu to funguje!!! )
BAMBINO MIO:
Vícevrstvé plenky, mají tvar obdélníku,4 vrstvy po kraji a 6-8 vrstev v půli.
kalhotky s nepromokavou,ale prodyšnou vrstvou.
koukni se na
www.latkovepleny.cz
www.plinky.cz www.popolini.cz
www.bambinomio.cz
Předchozí