| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Plenky, aneb jak jsem si vybírala

Myslim, ze vetsina z nas, ktere nechceme pouzivat latkove plinky, ma na mysli ty klasicke ctvercove, protoze vselijake ty popolinky jsou tady zname tak rok-dva a proto s nimi nemame moc zkusenosti (ani od videni). Podle toho, co o nich pisou jejich uzivatelky, to je nebe a dudy (nemusi byt maminka pri baleni tak zrucna, spotrebuje se jich mnohem min, nemuseji se zehlit). Jen mi neni jasne, jak se muzou POCURANE plinky davat do kyble NASUCHO. A za druhe, kdyz ma nekdo casto kakajici dite, jak resi prebalovani na cestach a mimo dum; a u zadneho ditete mi neni jasne zachazeni s latkovymi plenami na dovolene nebo delsim vikendu, pokud nejezdite vyhradne do mist, kde je k dispozici pracka.

To prani a veseni plen sice samo o sobe nezabere tolik casu, ale ono je to navic k normalnimu prani a ostatni peci o domacnost, coz jsou same "male polozky", jen je jich dohromady moc; jako kdyz mate v supermarketu plny vozik levnych veci a cele to stoji 1500. Pro me je prani, veseni a skladani pradla nejhorsi a nejvice zatezujici casti pece o domacnost, i kdyz plinky neperu. Je to i otazka, jak prani zorganizovat (odmitam nechat pracku zapnutou, kdyz nejsem doma; kdyz mi byly ctyri roky, tak takhle vyhorel cely sousedni panelak). Dale suseni: i tak mam skoro porad rozlozeny susak a mit tu dva, to by se uz manzel vztekal. Neco jineho je, kdyz ma nekdo na suseni zvlastni mistnost nebo lodzii. Zehleni u popolinek zrejme odpada, jen me trosku bavi objevne rady zehlit u televize. Vzdycky jsem zehlila u televize, ale ted si myslim, ze se malokdy objevi nejaky porad, se kterym stoji za to ztracet cas. Na televizi uz nekolik let koukam krome zprav (pri vareni a pri nadobi) tak jednou za mesic, a to se toho moc nevyzehli; kdyz uz je nejaky dobry film, tak by se na nej clovek mel soustredit.

Tuna odpadu za jedno plinkove obdobi vypada opravdu desive, dokud si nespocitate, ze je to jen o malo vic, nez jeden sidlistni kontejner na odpadky (ne ten veliky na sut, ten do ktereho normalne vynasite kos z kuchyne.)

Jo, ale proc jsem puvidne chtela reagovat. Elke pise, ze se trema mrnousama vsechno zvlada a v osm vecer uz ma klid. Nechci, aby muj dotaz vyznel ironicky, ale jak to delas? Opravdu, myslim to vazne, kdyby mi nekdo poradil, jak zorganizovat cas, rada bych se toho chytla. Docela se v tom placam, nezvladam zaroven starat se o deti, rozvazet je do krouzku a zpet, starat se o domacnost a pracovat. Uvazovala jsem, ze prevezmu rezim dne ze skolky, kdyz uz ho maji vymysleny, jenze tam maji kucharku a napriklad hned po navratu z prochazky obedvaji. Prece nebudu diteti programove davat ohrivane jidlo. Jo, kdybych nepracovala, tak bych to mozna zvladala, ale to bych se jednak zblaznila, jednak bych mela po materske zatracene problemy se vratit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.