| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Přirozený porod 2: Porod začíná

...že bude ještě jedno pokračování. První dva díly se mi moc líbily. Nevím, která porodnice takto respektuje porodní plán, ale když jsem v roce 1997 rodila svou druhou dceru, byli jsme před porodem na prohlídce porodnice. Při té příležitosti jsem s vrchní sestrou (tuším, že se jmenovala Jurášová) zavedla řeč na domácí porody. I ona je považovala za krajně nezodppovědné a nebezpečné (nechci tu prosím rozputávat debatu, zda takové jsou nebo ne - prosím o to...), ALE sama zmínila alternativu - samostatný porod v podornici. Říkala, že už měli tento případ: manželé byli rozhodnuti rodit doma. Po určitém přesvědčování došly obě strany ke kompromisu - přišli do porodnice, lékař na příjmu ženu prohlédl, ale pak jim uvolnili porodní pokoj (vlastní soc. + sprcha, žebřiny, míče a pod. vybavení) a nechali je na jejich přání svému osudu. Otec odvedl porod naprosto sám, nikdo s nimi v pokoji nebyl, ale i přesvědčení domarodiči byli asi něčím při nebo spíše po porodu překvapeni, (nebo znejistěli?) neboť prý otec po porození dítěte i placenty sám zazvonil na sestru a požádal, zda by - pro jistotu - lékař zkontroloval rodičku a to, zda je placenta celá. Pediatr vyšetřil dítě u matky na břiše, dítě od matky neoddělovali, neodnášeli a tak.
Velice mně překvapilo, že na tuto možnost porodnice přistoupila - asi jim to přišlo pořád menší riziko, než kdyby se žena rozhodla porodit doma. Takto byla lékařská pomoc, včetně veškerého technického zázemí skutečně "za dveřmi"..... Přijde mi to jako velice rozumný kompromis. Hlavně mně překvapilo, že když už měla nemocnice rodičku "v moci", tak dodržela dohodu a neuplatňovala medicínsky vedený porod.....
Já jsem zde rodila v podstatě "standartně", ale i tak byla s personálem docela domluva o tom, že nechci klystýr, že mně nebudou holit - oholil mně manžel doma jen v oblasti hráze a to jako součást erotických hrátek, kterými jsme se pokoušli dceru přesvědčit, že už by mohla jít na svět :o)))). Bylo to rozhodně pro mne přijatelnější, než u prvního porodu holení mladou nezkušenou žákyňkou v době stahů po 3 minutách....
Takže díky moc a těším se na další pokračování - a doufám, že se dozvíme, kde je tato úžasná porodnice... A hlavně doufám, že takovýchto bude přibývat.....
Simča

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.