| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ty piješ, když kojíš?!

Je lehké se vyjadřovat slovy: "Proč vlastně ten fujtajbl piješ?". Spoustě z nás chutná sladké a nikdo se nediví. Já si třeba víno nedala po celé těhotenství a kojení. Nechutná mi. Byla jsem ráda, že jsem na oslavách měla výmluvu, proč místo šampáňa piju džus. Ale mám zase ráda pivko, po některých jídlech mi přijde dokonce vhodné (a prosím odpůrce české kuchyně, aby mne ušetřili přednášek o její škodlivosti). V těhotensví jsem pila výhradně nealko a během prvních 9ti měsíců kojení taky. Potom už jsem si klidně dala malou desítku. Ovšem s tím, že jsem to pila po obědě a dítko kojila až večer. Ještě dodávám, že mluvím o frekvenci pití maximálně 1x za týden, nebo spíš za dva týdny.
Podle vyjádření lékařů se do mléka nemohlo dostat nic. Pokud bych mu dala kompot,tak z něj mohlo načerpat alkoholu mnohem víc.
Pokud má někdo rád víno, tak má smůlu v tom, že není bezalkoholová varianta. Asi bych si ho nedala v těhotenství a během prvních měsíců kojení. Tak jako nee silnou kávu, nebo čaj.
Proč vlastně nikdo nepoukáže na ty, co pijou silnou kávu, přecpávají se sladkostmi atp.? To je pro dítě stejně špatné, ne-li horší. Pokud si dá mamka jednou za týden deci vína, je prohřešek. Pokud si dá denně silnou kávu, nebo se nacpe čokoládou, tak ne? Kofein v mlíku nevadí? Ani ty přehnané cukry?
Já odsuzuju ty, které pijou denně, kouří a vůbec dělají věci o kterých ví, že dítěti ubližují. Pokud se neumí ovládnout, měly by se poradit s lékařem a pokusit se to řešit s ním. V zájmu dítěte.
Na druhou stranu nám porodnici lékařka řekla: Pokud máte ráda kafe, nebo vínko po nedělním obědě a opravdu by vám to chybělo, tak si to dejte. Natropí to méně škody, než když budete protivná a navrčená mamina!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.